Polonia_Wroclaw_Klub_Szachowy_logotypW ostatni weekend w Legnicy w czasie dwóch imprez startowali nasi zawodnicy.

Oskar Wieczorek startuje w XIX Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który odbywa się do 27.11. Do tej pory zostało rozegranych 5 rund,  po jednym zwycięstwie i dwóch remisach Oskar znajduje się na 9 miejscu. Planowanych jest 9 rund. Także trzymamy kciuki!

Również w Legnicy, w sobotę, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Anna Iwanow (KSz Polonia Wrocław) przed Pauliną Cagarą (KSz Polonia Wrocław).

Ostatecznie po rozegraniu 9 rund aż czterech zawodników zgromadziło po 7 punktów i o końcowych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. Ta była najkorzystniejsza dla Michała Lucha. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Siembab a trzecie zajął Kamil Stachowiak (KSz Polonia Wrocław). Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Krzysztof Jasik – 5 miejsce, Daniel Sadzikowski – 7 miejsce, Maciej Świcarz – 10 miejsce, Hubert Bebel 31 miejsce

W zawodach zorganizowanych przez ASSZ Miedź Legnica, Dolnośląski Związek Szachowy oraz Urząd Miasta w Legnicy wystartowało 60 zawodników z terenu całego województwa.