Dobiegł końca 10. Międzynarodowy Turniej Klubu Szachowego Polonia Wrocław, który rozgrywany był w ramach Wrocławskiego Festiwalu Szachowego. W grupie A zwyciężył arcymistrz Łukasz Cyborowski, a w grupie B Białorusin Aleksander Nikitin.

W grupie A rywalizacja o miejsca na podium była bardzo zacięta. W ostatniej rundzie Cyborowski (6,5 pkt.) zremisował z młodym zawodnikiem Polonii Wrocław Kacprem Grelą i był już pewny turniejowej wygranej. – 6,5 pkt. to nie jest zbyt duży dorobek, ale cieszę się, że wystarczył do wygranej. Turniej na pewno będę miło wspominał – mówił zwycięzca. Długo trwał bój o kolejne miejsca. Sala gry w pewnym momencie niemal opustoszała, a przy szachownicy trwał tylko jeden pojedynek. Polonista Maciej Świcarz walczył z Filipem Cukrowskim, bo w przypadku wygranej zająłby drugiej miejsce. Po wielkim boju w partii padł jednak remis, a to oznaczało, że drugą lokatę wywalczył Marcin Sieciechowicz (6 pkt.), a trzecią reprezentujący Niemcy Christof Sielecki (6 pkt.). Na kolejnych miejscach za podium rywalizację zakończyli zawodnicy Polonii: Piotr Dobrowolski, Maciej Świcarz i Kamil Stachowiak – wszyscy po 6 pkt. Wyniki końcowe grupy A dostępne są TUTAJ.

W grupie B zwyciężył Białorusin Aleksander Nikitin (7,5 pkt.), przed Maciejem Wróblem (7 pkt.) i Andrzejem Szybką (6,5 pkt.). Tuż za podium zawody zakończyli Damian Daniel i Agnieszka Dmochowska, którzy także zdobyli po 6,5 pkt. Wyniki końcowe grupy B dostępne są TUTAJ.

– Dzisiejszy dzień kończy ponad tygodniowe zmagania szachistów w stolicy Dolnego Śląska w ramach tradycyjnego Wrocławskiego Festiwalu Szachowego. W tym roku nasz międzynarodowy turniej po raz pierwszy rozegraliśmy w gościnnych murach Gimnazjum nr 13 i nowa sala gry przypadła do gustu uczestnikom. Tegoroczna edycja Wrocławskiego Festiwalu przechodzi już do historii, a na kolejną zapraszamy za rok – podsumował Artur Czyż, dyrektor Polonii Wrocław.