W Poroninie zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8. Mistrzynią Polski do lat 8 została 6-letnia zawodniczka naszego klubu Wiktoria Śmietańska z fenomenalnym wynikiem 9 pkt z 9! Gratulacje!

W trwających od piątku Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 8, wystąpiło łącznie 149 młodych zawodników, w tym 9 polonistów. Bezkonkurencyjna w swojej grupie była Wiktoria Śmietańska, która zdobyła 9 pkt na 9 możliwych! Dodatkowo Wiktoria wypełniła normę na I kategorię szachową. Gratulacje! Blisko medali byli Błażej Grot oraz Tymon Jaworski, ale niestety Błażej przegrał trzy ostatnie pojedynki, a Tymon dwa, tracąc tym samym szansę na medal. Tymon na osłodę zdobył II kategorię szachową!

Poniżej wyniki naszych zawodników:

Grupa dziewcząt do lat 8:

W zawodach startowało 56 zawodniczek, które rozegrały 9 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie, na partie.

• Wiktoria Śmietańska – 9 pkt, 1 miejsce!!!

Wiktoria Śmietańska

• Aleksandra Pawicka – 5 pkt, 20 miejsce
  • Laura Najdecka – 4 pkt, 31 miejsce
  • Amanda Najdecka – 4 pkt, 36 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Grupa chłopców do lat 8

W zawodach startowało 96 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie, na partie.

• Tymon Jaworski – 6,5 pkt, 7 miejsce
  • Błażej Grot – 6 pkt, 11 miejsce
  • Janfranco Varriale – 5 pkt, 36 miejsce
  • Filip Pawicki – 4,5 pkt, 52 miejsce
  • Czapliński Szymon – 4 pkt, 66 miejsce

Miłą wiadomością jest także zwycięstwo naszego klubu w klasyfikacji klubowej!

13091947_10153886188448598_6225728320166419979_n

W imieniu naszego klubu puchar za zwycięstwo w klasyfikacji klubowej odebrali (pośrodku): Aleksandra Pawicka, Błażej Grot (za Olą), Wiktoria Śmietańska oraz Janfranco Varriale (siedzi), zdjęcie: Czasopismo Szachowe „Mat”