W Pokrzywnej dobiegł końca XXVIII Międzynarodowy Puchar Gór Opawskich. Wśród 59 zawodników na liście startowej było troje szachistów Polonii Wrocław. Jak się spisali?

W turmieju głównym, rogrywanym na dystansie 9 rund, zwyciężył arcymistrz Mirosław Grabarczyk (8 pkt.). Najlepszy spośród reprezentantów Polonii był Maciej Świcarz, który zgromadził 6 pkt. i zajął 8. miejsce. Tuż za nami, na 9. pozycji, uplasował się Marek Madej (także 6 pkt.). Wiktoria Śmietańska zdobyła 3,5 pkt., co dało jej 46. lokatę.

Turniejowi głównemu w Pokrzywnej towarzyszyły rozgrywki w szachach szybkich i błyskawicznych, w których także startowali nasi zawodnicy. W turnieju szachów szybkich (na dystansie 5 rund) 10. miejsce zajął Maciej Świcarz (3 pkt.), a Wiktoria Śmietańska była 22. (2 pkt.). Marek Madej nie startował. Z kolei w turnieju szachów błyskawicznych (na dystansie 9 rund) Maciej Świcarz (7 pkt.) był 2, Marek Madej (6 pkt.) zajął 6. miejsce, a Wiktoria Śmietańska (4 pkt.) była 24.