W hinduskim Pune dobiegły końca Mistrzostwa Świata do lat 20 w szachach. Bardzo dobrze spisała Ania Iwanow z Polonii Wrocław, która w stawce 78 zawodniczek zajęła wysokie 6. miejsce. Złoty medal wywalczyła Rosjanka Aleksandra Goryachkina, która w ostatniej partii zremisowała właśnie z Anią.

Nasza zawodniczka miała spore szanse na medal, ale w ostatnich dwóch rundach zanotowała dwa remisy i w sumie właśnie jednego punktu zabrakło jej do podium. Na osłodę pozostaje fakt, że w ostatniej rundzie Ania zanotowała remis z Rosjanką Aleksandrą Goryachkiną, która była bezsprzecznie najlepszą zawodniczką turnieju i sięgnęła po złoty medal. Srebro przypadło reprezentantce Iranu Sarasadat Khademalsharieh, a brąz Peruwiance Ann Chumpitaz. Ania została sklasyfikowana na 6. pozycji – to o trzy miejsca wyżej niż była rozstawiona przed turniejem.