Przed nami ostatnia runda Mistrzostw Europy Juniorów, które rozgrywane są w Gruzji. W 8. rundzie zawodniczka Polonii Wrocław Ola Dadełło pokonała Hiszpankę Beatriz Garcię-Porlan i jako jedyna Polka zajmuje miejsce w najlepszej dziesiątce!

Przed ostatnią rundą Ola ma 5,5 pkt., co daje jej 8. lokatę w stawce 67 szachistek – najwyższą z polskich zawodniczek w grupie do lat 16. Do podium brakuje jej punktu – trzy najlepsze zawodniczki zdobyły do tej pory po 6,5 pkt. W ostatniej rundzie przeciwniczką Oli będzie Białorusinka Marharyta Khrapko. Druga z Polonistek Mariola Woźniak (4,5 pkt.) w 8. rundzie także wygrała i wspięła się w klasyfikacji generalnej na 29. miejsce. Ewa Harazińska (5 pkt.) zajmuje 13. miejsce.