W dniach 18-21.06.2015 w Gimnazjum nr 13 rozgrywano już 30. Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka. W turnieju nie mogło zabraknąć oczywiście zawodników Polonii Wrocław. Jak im poszło?

Turniej pamięci Mistrza Czesława Błaszczaka rozgrywano w 5 grupach i w każdej z grup grali nasi zawodnicy, a także, co nas ciszy rodzic zawodnika Polonii. Oto poszczególne wyniki młodych zawodników Polonii Wrocław:

Grupa A – SMERFY

W grupie dzieci do lat 8 (urodzone w  roku 2007 lub młodsze) startował Filip Nowak, który zajął wysokie 3 miejsce zdobywając 5,5 pkt na 7 możliwych. Na 10 miejscu uplasował się Błażej Grot mając na swym koncie 4 pkt. W dalszej kolejności z polonistów miejsca zajmowali: Szymon Czapliński 21 miejsce z 3 pkt, Janfranco Varriale 22 miejsce z 3 pkt, Jędrzej Chalabala 23 miejsce z 2,5 pkt, Jakub Szatanik 29 miejsce z 2 pkt

WYNIKI

20150621_145700

Czwarty od lewej Filip Nowak, powiększenie zdjęcia po kliknięciu, zdjęcie: Adam Luberański

Grupa B – GARGAMELE

W grupie dzieci do lat 11 (urodzone w roku 2004 lub młodsze) posiadające co najmniej IV kategorię szachową najwyżej z polonistów turniej ukończył Wiktor Smyka zajmując 2 miejsce ze zdobyczą 6 pkt na 7 możliwych. Tuż za Wiktorem, bo na 3 miejscu uplasował się Jakub Luberański mając 5,5 pkt. Na 7 miejscu zakończyła zawody Marta Krzyżosiak z 5 pkt (najlepsza z dziewczynek). W turnieju wystąpili jeszcze: Kraszewski Grzegorz 10 miejsce 4,5 pkt, Dadełło Barbara 16 miejsce 4 pkt, Gleń Kamil 18 miejsce 4 pkt, Anna Krzyżosiak 21 miejsce 3 pkt, Sebastian  Osiakow 23 miejsce 3 pkt, Franciszek Wais 24 miejsce 3 pkt, Dobromiła Szewc 27 miejsce 3 pkt.

WYNIKI

20150621_145422

Trzeci od lewej Wiktor Smyka, czwarty Jakub Luberański, na końcu Marta Krzyżosiak, powiększenie zdjęcia po kliknięciu, zdjęcie: Adam Luberański

Grupa C – MŁODZICY

W grupie do lat 14 (urodzeni w roku 2001 lub młodsi), posiadający co najmniej II kategorię szachową lub ranking FIDE na 5 miejscu zawody ukończył Jakub Dołharz z 4 pkt na 7 możliwych, 13 miejsce zajął Paweł Korolewicz notując na swym koncie 3 pkt.

WYNIKI

Grupa D – JUNIORZY

W grupie do lat 18 (urodzeni w roku 1997 lub młodsi) posiadający co najmniej II kategorię szachową lub ranking FIDE wystąpiła jedynie Karolina Kalinowska, która zajęła 5 miejsce zdobywając 4 pkt.

WYNIKI

Grupa E – KLAKIERZY

W grupie bez ograniczeń rankingowych i wiekowych wystąpił Marcin Borkowski, który zajął 8 miejsce z 4,5 pkt.  Z polonistów zagrali także: Piotr Kubicki 22 miejsce z 3 pkt oraz Maja Rawska 37 miejsce 1,5 pkt. W turnieju wystąpił także Władysław Osiakow (tata Sebastiana), który zajął 16 miejsce z 4 pkt, co wystarczyło na zrobienie IV kategorii szachowej!