W Republice Południowej Afryki zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach. Dwie zawodniczki Polonii Wrocław: Mariola Woźniak i Ola Dadełło w 11 rundach zdobyły po 6,5 pkt. i zakończyły zmagania na miejscach wyższych niż te, na których były rozstawione na liście startowej.

Polonistki rywalizowały w stawce 90 najlepszych na świecie szachistek do lat 16. Ola została rozstawiona z numerem 30, a Mariola z numerem 18. Obie nasze zawodniczki zakończyły zmagania na wyższych pozycjach, co już można uznać za ich sukces. Początkowo wydawało się, że Mariola powalczy nawet o medale. Pierwszą porażką zanotowała dopiero w 7. rundzie, ale w ostatnich pięciu partiach zdobyła w sumie tylko 1,5 pkt. Ostatecznie zgromadziła 6,5 pkt. i została sklasyfikowana na 14. pozycji. Tyle samo punktów zdobyła Ola Dadełło. Aktualna mistrzyni Polski do lat 16 miała trudny początek, ale z każdą kolejną partią spisywała się lepiej. W ostatnich czterech partiach zdobyła 3 punkty i wspięła się na 26. miejsce w klasyfikacji. Oli i Marioli do podium zabrakło zaledwie 1,5 pkt. – brązowa medalistka Słowaczka Veronika Gazikova uzbierała 8 pkt. Srebro zdobyła Greczynka Stavroula Tsolakidou (8,5 pkt.), a mistrzynią świata została Słowenka Laura Unuk (9 pkt.).