Za nami czwarta runda Ekstraligi Juniorów w której VOTUM SA Polonia Wrocław odniosła zwycięstwo w derbach Wrocławia nad drużyną MUKS MDK Wrocław Śródmieście! Niestety nasza druga drużyna poniosła porażkę w I Lidze Juniorów.

Czwarta runda rozgrywek Ekstraligi Juniorów przyniosła nam derbowy pojedynek pomiędzy drużynami z Wrocławia, który pewnie wygraliśmy 5-1! Zwycięstwa dla VOTUM SA Polonia Wrocław przeciwko MUKS MDK Śródmieście Wrocław, odnieśli: Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Aleksandra Dadełło oraz Magdalena Harazińska, przegrał Radosław Dytman. Gratulacje!

Niestety czwarta runda w wykonaniu MDK Fabryczna Polonia Wrocław nie była najlepsza 🙁 Po raz drugi z rzędu przegrywamy w rozgrywkach I Ligi Juniorów, tym raz z UKS Korona Gdańsk 1,5-4,5. Dla naszej drużyny jedyne zwycięstwo odniósł Przemysław Piotrowski (4 pkt z 4), zremisował Krzysztof Kanicki i porażki zanotowali Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska oraz Magdalena Pawicka.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

MUKS MDK Śródmieście Wrocław – VOTUM SA Polonia Wrocław 1 – 5

Korpalski Maciej (1968) – Nowak Kamil (2313) 0-1
Gumularz Szymon – Hołownia Michał (1926) 1-0
Kawaler Adam (1761) – Czopor Maciej (2016) 0-1
Dytman Radosław (1479) – Kosior Jan (1524) 0-1
Frej Zofia (1929) – Dadełło Aleksandra (1958) 0-1
Harazińska Magdalena (1811)Czarniecka Aleksandra (1631) 1-0

Wyniki 4 rundy:

Krakowski Klub Szachistów 1893 – KSz Stilon Gorzów Wlkp. 3 – 3
MUKS „Stoczek 45” Białystok – Klub Szachowy Polonia Warszawa 1,5 – 4,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – VOTUM SA Polonia Wrocław 1 – 5
ŻKSz Żary – UKS Rodło Opole 1,5 – 4,5
MKSz Rybnik – KSz Hetman Katowice 1,5 – 4,5

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
.No.TytułNazwisko i imięFIDERok ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9
1*k+Nowak, Kamil231319991½½1
2*FMGrela, Kacper22742000010
3*I++Czopor, Maciej20162004½111
4*II+Dytman, Radosław14792002½1½0
5*I++Dadełło, Aleksandra195819981011
6*I++Harazińska, Magdalena18112003½101
7I++Gumularz, Szymon226720011
Tabela po 4 rundach:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1UKS Rodło Opole20305,53,54,54,58.0
2KSz “HETMAN” Katowice20534,54,03,53,58.0
3Votum SA „Polonia” Wrocław19753,55,03,04,57.0
4Klub Szachowy Polonia Warszawa20062,55,04,54,06.0
5MKSz Rybnik18371,54,01,05,04.0
6Krakowski Klub Szachistów 189318361,02,03,04,03.0
7MUKS MDK Śródmieście Wrocław17780,52,01,05,02.0
8MUKS „Stoczek 45” Białystok 20732,52,53,01,51.0
9KSz „Stilon” Gorzów Wlkp.18061,51,52,03,01.0
10ŻKSz Żary17191,52,51,02,00.0
Kojarzenia 5 rundy (środa, godz. 9:00):

KSz Hetman Katowice – Krakowski Klub Szachistów 1893
UKS Rodło Opole – MKSz Rybnik
VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary
Klub Szachowy Polonia Warszawa – MUKS MDK Śródmieście Wrocław
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – MUKS „Stoczek 45” Białystok

Pełne wyniki 4 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

UKS Korona Gdańsk – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 4,5 – 1,5

Kindler Przemysław (2099) – Piotrowski Przemysław (2201) 0-1
Kanicki Krzysztof (2147) – Paziak Patryk (1745) 1/2
Godzwon Iwo (2059) – Baran Mateusz (1411) 1-0
Madajczak Piotr (1479) – Banach Jakub (1573) 0-1
Kindler Karolina (1714) – Kalinowska Karolina (1544) 1-0
Pawicka Magdalena (1600) – Jarocka Liwia (1797) 0-1

Wyniki 4 rundy:

MMKS Wieniawa Leszno – UKS Hetman Koronny Trzebinia 0,5 – 5,5
AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska – UKS Ognisko Rydułtowy 1,5 – 4,5
LKSz GCKiP Czarna – Javena-Hańcza Suwałki 2 – 4
UKS Korona Gdańsk – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 4,5 -1,5
TS Wisła Kraków – KS Laura Chylice 1,5 – 4,5

Tabela po 4 rundach:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1Javena – Hańcza Suwałki18314,06,04,05,08.0
2KS Laura Chylice 19865,52,54,55,06.0
3UKS Korona Gdańsk18630,54,54,55,06.0
4LKSz GCKiP Czarna18492,03,53,55,06.0
5UKS Hetman Koronny Trzebinia17220,04,03,05,55.0
6UKS Ognisko Rydułtowy18552,02,04,55,54.0
7MDK Fabryczna Polonia Wrocław17491,52,53,03,02.0
8TS Wisła Kraków 16831,51,51,05,02.0
9AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska16791,01,01,53,01.0
10MMKS Wieniawa Leszno15421,00,50,51,00.0
Kojarzenia 5 rundy (środa, godz. 9:00):

KS Laura Chylice – MMKS Wieniawa Leszno
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków
Javena-Hańcza Suwałki – UKS Korona Gdańsk
UKS Ognisko Rydułtowy – LKSz GCKiP Czarna
UKS Hetman Koronny Trzebinia – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska

Pełne wyniki 4 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ