Ligi juniorskie za półmetkiem! W 5 rundzie Ekstraligi Juniorów VOTUM SA Polonia Wrocław ponownie zwycięża 5-1! Kolejną porażkę zanotowali niestety nasi młodzi zawodnicy z drugiej drużyny.

W piątej rundzie Ekstraligi Juniorów powtarzamy wynik z czwartej rundy i VOTUM SA Polonia Wrocław zwycięża z ŻKSz Żary 5-1! Zwycięstwa odnieśli: Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Aleksandra Dadełło oraz Magdalena Harazińska, przegrał Radosław Dytman. Gratulacje!

MDK Fabryczna Polonia Wrocław niestety poniosła kolejną porażkę w I Lidze Juniorów. Naszym pogromcą okazała się drużyna TS Wisła Kraków, z którą przegrywamy 2-4. Zwycięstwo odniósł Przemysław Piotrowski, który na I desce ma komplet punktów (5 z 5), zremisował Krzysztof Kanicki oraz Magdalena PAwicka, przegrali Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska.

EKSTRALIGA JUNIORÓW

VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary 5 – 1

Nowak Kamil (2313) – Kucza Karol (2294) 1-0
Wołoch Oskar (2164) – Gumularz Szymon (2267) 0-1
Czopor Maciej (2016) – Kalemba Igor (1041) 1-0
Górkiewicz Mateusz (1562) – Dytman Radosław (1479) 1-0
Dadełło Aleksandra (1958) – Buchta Agnieszka (1653) 1-0
Karłyk Maria (1600) – Harazińska Magdalena (1811) 0-1

Wyniki 5 rundy:

KSz Hetman Katowice – Krakowski Klub Szachistów 1893 4,5 – 1,5
UKS Rodło Opole – MKSz Rybnik 3,5 – 2,5
VOTUM SA Polonia Wrocław – ŻKSz Żary 5 – 1
Klub Szachowy Polonia Warszawa – MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4 – 2
KSz Stilon Gorzów Wlkp. – MUKS „Stoczek 45” Białystok 2 – 4

Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
No.TytułNazwisko i imięFIDERok ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9
1*k+Nowak, Kamil231319991½½1 1
2*FMGrela, Kacper22742000010
3*I++Czopor, Maciej20162004½111 1
4*II+Dytman, Radosław14792002½1½0 0
5*I++Dadełło, Aleksandra195819981011 1
6*I++Harazińska, Magdalena18112003½101 1
7I++Gumularz, Szymon226720011 1
Tabela po 5 rundach:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1UKS Rodło Opole20303,53,55,54,54,510.0
2KSz “HETMAN” Katowice20534,53,54,54,03,510.0
3Votum SA „Polonia” Wrocław19753,53,05,04,55,09.0
4Klub Szachowy Polonia Warszawa20062,54,55,04,04,08.0
5MKSz Rybnik18372,51,54,01,05,04.0
6MUKS „Stoczek 45” Białystok 20732,52,53,01,54,03.0
7Krakowski Klub Szachistów 189318361,51,02,03,04,03.0
8MUKS MDK Śródmieście Wrocław17780,52,01,02,05,02.0
9KSz „Stilon” Gorzów Wlkp.18061,51,52,02,03,01.0
10ŻKSz Żary17191,52,51,01,02,00.0
Kojarzenia 6 rundy (czwartek, godz. 9:00):

Krakowski Klub Szachistów 1893 – MUKS „Stoczek 45” Białystok
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wlkp.
ŻKSz Żary – Klub Szachowy Polonia Warszawa
MKSz Rybnik – VOTUM SA Polonia Wrocław
KSz Hetman Katowice – UKS Rodło Opole

Pełne wyniki 5 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 2 – 4

Piotrowski Przemysław (2201) – Krzemiński Sebastian (1818) 1-0
Urbański Wojciech (1723) – Kanicki Krzysztof (2147) 1/2
Baran Mateusz (1411) – Warchoł Bartosz (1702) 0-1
Kulesza Andrzej (1675) – Madajczak Piotr (1479) 1-0
Kalinowska Karolina (1544) – Waszczuk Patrycja (1867) 0-1
Myśliwiec Natalia (1311) – Pawicka Magdalena (1600) 1/2

Wyniki 5 rundy:

KS Laura Chylice – MMKS Wieniawa Leszno 5,5 – 0,5
MDK Fabryczna Polonia Wrocław – TS Wisła Kraków 2 – 4
Javena-Hańcza Suwałki – UKS Korona Gdańsk 4 – 2
UKS Ognisko Rydułtowy – LKSz GCKiP Czarna 3 – 3
UKS Hetman Koronny Trzebinia – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 4,5 – 1,5

Tabela po 5 rundach:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1Javena – Hańcza Suwałki18314,06,04,04,05,010.0
2KS Laura Chylice 19862,55,54,55,05,58.0
3LKSz GCKiP Czarna18492,03,53,05,03,57.0
4UKS Hetman Koronny Trzebinia17220,04,03,04,55,57.0
5UKS Korona Gdańsk18632,00,54,54,55,06.0
6UKS Ognisko Rydułtowy18552,03,02,04,55,55.0
7TS Wisła Kraków 16831,51,01,54,05,04.0
8MDK Fabryczna Polonia Wrocław17492,53,01,52,03,02.0
9AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska16791,01,01,51,53,01.0
10MMKS Wieniawa Leszno15420,50,51,00,51,00.0
Kojarzenia 6 rundy (czwartek, godz. 9:00):

MMKS Wieniawa Leszno – AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska
LKSz GCKiP Czarna – UKS Hetman Koronny Trzebinia
UKS Korona Gdańsk – UKS Ognisko Rydułtowy
TS Wisła Kraków – Javena-Hańcza Suwałki
KS Laura Chylice – MDK Fabryczna Polonia Wrocław

Pełne wyniki 5 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ