Zwycięstwo w ostatniej rundzie Ekstraligi Juniorów dało drużynie VOTUM SA Polonia Wrocław brązowy medal! Drugi nasz zespół MDK Fabryczna Polonia Wrocław niestety nie utrzymał się w I Lidze Juniorów.

Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Ekstraliga, które rozegrane zostały w Suchedniowie. Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław po zwycięstwie w ostatniej rundzie z drużyną Krakowskiego Klubu Szachistów 1893, 4,5-1,5 zdobywa brązowy medal! Tym samym powtarzamy wynik z ubiegłego roku. Zwycięstwa w ostatniej rundzie odnieśli Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Aleksandra Dadełło, Magdalena Harazińska, zremisował Maciej Czopor, przegrał Radosław Dytman.

Mistrzowski tytułu obronili zawodnicy UKS Rodło Opole, srebro przypadło KSz Hetman Katowice. Do I Ligi Juniorów spadły zespoły Krakowskiego Klubu Szachistów 1893 oraz ŻKSz Żary.

Ostatnia runda w I Lidze Juniorów dla naszej drużyny była o być, albo nie być na zapleczu Ekstraligi. Nasz bezpośredni rywal do utrzymania TS Wisła Kraków przegrał swój pojedynek i tylko nasze zwycięstwo dawało MDK Fabryczna Polonia Wrocław utrzymanie w lidze. Niestety tylko zremisowaliśmy swój mecz, co skutkowało spadkiem do II Ligi Juniorów dla naszej drużyny. Zwycięstwo dla naszej ekipy odnieśli Przemysław Piotrowski, Mateusz Baran, zremisowali Krzysztof Kanicki, Karolina Kalinowska, przegrali Piotr Madajczak, Magdalena Pawicka

Do Ekstraligi awansowały zespoły Javena-Hańcza Suwałki oraz KS Laura Chylice. Spadek oprócz nas, zaliczyły MMKS Wieniawa Leszno oraz AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska

EKSTRALIGA JUNIORÓW

20160731_082813

Drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław podczas IX rundy (od prawej): Kamil Nowak, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Radosław Dytman, Aleksandra Dadełło, Magdalena Harazińska, zdjęcie: Mirosław Perdek

VOTUM SA Polonia Wrocław – Krakowski Klub Szachistów 1893 4,5 – 1,5

Nowak Kamil (2313) – Gołda Sebastian (1932) 1-0
Marczuk Anna (1931) – Gumularz Szymon (2267) 0-1
Czopor Maciej (2016) – Szczurek Krzysztof (1926) 1/2
Korcyl Patryk (1564) – Dytman Radosław (1479) 1-0
Dadełło Aleksandra (1958) – Jędrocha Katarzyna (1948)
Dyląg Emilia (1712) – Harazińska Magdalena (1811) 0-1

Wyniki 9 rundy:

VOTUM SA Polonia Wrocław – Krakowski Klub Szachistów 1893 4,5 – 1,5
Klub Szachowy Polonia Warszawa – UKS Rodło Opole 1,5 – 4,5
KSz Stilon Gorzów Wlkp – KSz Hetman Katowice 1 – 5
MUKS „Stoczek 45” Białystok – MKSz Rybnik 3,5 – 2,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław – ŻKSz Żary 4 – 2

Tabela końcowa:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1UKS Rodło Opole20302,04,04,53,53,54,55,54,04,516.0
2KSz “HETMAN” Katowice20534,03,03,03,54,55,04,04,53,516.0
3Votum SA „Polonia” Wrocław19752,03,03,53,04,04,55,04,55,014.0
4Klub Szachowy Polonia Warszawa20061,53,02,54,53,04,04,05,04,512.0
5MUKS „Stoczek 45” Białystok 20732,52,53,01,53,54,03,54,55,511.0
6MKSz Rybnik18372,51,52,03,02,53,01,04,05,06.0
7KSz „Stilon” Gorzów Wlkp.18061,51,01,52,02,03,03,53,04,06.0
8MUKS MDK Śródmieście Wrocław17780,52,01,02,02,55,02,53,04,05.0
9Krakowski Klub Szachistów 189318362,01,51,51,01,52,03,03,04,04.0
10ŻKSz Żary17191,52,51,01,50,51,02,02,02,00.0
Wyniki indywidualne VOTUM SA Polonia Wrocław:
S.No.TytułNazwisko i imięFIDERok ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9
1*k+Nowak, Kamil231319991½½11½0 01
2*FMGrela, Kacper22742000010
3*I++Czopor, Maciej20162004½1111½ 1 0½
4*II+Dytman, Radosław14792002½1½00½ 1 0 0
5*I++Dadełło, Aleksandra19581998101111 0 1 1
6*I++Harazińska, Magdalena18112003½10111 1 1 1
7I++Gumularz, Szymon2267200111½ 0 0 1

 

Pełne wyniki 9 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I LIGA JUNIORÓW

20160731_083024

Drużyna MDK Fabryczna Polonia Wrocław podczas IX rundy (od lewej): Przemysław Piotrowski, Krzysztof Kanicki, Mateusz Baran, Piotr Madajczak, Karolina Kalinowska, Magdalena Pawicka, zdjęcie: Mirosław Perdek

UKS Ognisko Rydułtowy – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3 – 3

Bilczewski Kacper (2092) – Piotrowski Przemysław (2201) 0-1
Kanicki Krzysztof (2147) – Rybka Martin (1805) 1/2
Ochowicz Jakub (2069) – Baran Mateusz (1411) 0-1
Madajczak Piotr (1479) – Polczyk Mikołaj (1855) 0-1
Stebel Agata (1791) – Kalinowska Karolina (1544)
Pawicka Magdalena (1600) – Bilczewska Olga (1520) 0-1

Wyniki 9 rundy:

Javena-Hańcza Suwałki – MMKS Wieniawa Leszno 5 – 1
UKS Ognisko Rydułtowy – MDK Fabryczna Polonia Wrocław 3 – 3
UKS Hetman Koronny Trzebinia – KS Laura Chylice 2 – 4
AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska – TS Wisła Kraków 4 – 2
LKSz GCKiP Czarna – UKS Korona Gdańsk 4 – 2

Tabela końcowa:
No.Nazwa drużynyŚr. rank.12345678910Match Points
1Javena – Hańcza Suwałki18311,04,04,06,04,04,54,55,05,016.0
2KS Laura Chylice 19865,02,53,04,05,54,55,05,05,515.0
3LKSz GCKiP Czarna18492,03,53,03,04,05,03,55,05,514.0
4UKS Ognisko Rydułtowy18552,03,03,02,04,04,53,04,55,511.0
5UKS Hetman Koronny Trzebinia17220,02,03,04,03,52,53,04,55,510.0
6UKS Korona Gdańsk18632,00,52,02,02,54,54,54,55,08.0
7TS Wisła Kraków 16831,51,51,01,53,51,54,02,05,06.0
8MDK Fabryczna Polonia Wrocław17491,51,02,53,03,01,52,03,05,05.0
9AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska16791,01,01,01,51,51,54,03,04,05.0
10MMKS Wieniawa Leszno15421,00,50,50,50,51,01,01,02,00.0
Wyniki indywidualne MDK Fabryczna Polonia Wrocław:
S.No.TytułNazwisko i imięFIDERok ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9
1*kPiotrowski, Przemysław2201199811111½111
2*kKanicki, Krzysztof214719981½½½½½10½
3*II+Musiała, Jakub15902003
4*IIBaran, Mateusz14112002000000101
5*IKalinowska, Karolina15442000½½00000½ ½
6*IPawicka, Magdalena16002007½110½0100
7II+Madajczak, Piotr14792006000000100

 

Pełne wyniki 9 rundy – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ