W piątek 22 lipca w Suchedniowie rozpoczną się rozgrywki Ekstraligi oraz I Ligi Juniorów. W Ekstralidze o medale powalczy VOTUM SA Polonia Wrocław, a w I Lidze doświadczenie będą zdobywać juniorzy MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Za obie drużyny trzymamy kciuki!

W Ekstralidze Juniorów VOTUM SA Polonia Wrocław chce włączyć się do walki o medale. Nasza drużyna będzie wzmocniona dodatkowo Magdaleną Harazińską, która niedawno dołączyła do Polonii. Rankingowo przed startem rozgrywek nasz zespół plasuje się 5. pozycji, ale liczymy że włączy się do walki o medale, a może nawet nawiąże do sukcesów z 2011 oraz 2012 roku, kiedy Polonia sięgała po złoty medal tych rozgrywek. Rok temu nasza drużyna zdobyła brąz, a złoto wywalczyła drużyna z Opola. Tym razem apetyty naszych szachistów także są duże. W szerokim składzie naszej drużyny znaleźli się: Kamil Nowak, Kacper Grela, Szymon Gumularz, Maciej Czopor, Radosław Dytman, Aleksandra Dadełło, Magdalena Harazińska i Barbara Dadełło. Opiekę trenerską pełnić będą Mirosław Perdek i Jakub Żeberski. Składy Ekstraligi Juniorów – TUTAJ.

W rozgrywkach I Ligi Juniorów wystartuje zespół pod nazwą MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Nazwa zespołu odzwierciedla także jego skład, który udało się zbudować dzięki bardzo dobrej współpracy Polonii z MDK Fabryczna. Podstawowym celem tej drużyny, szczególnie dla młodszych zawodników, jest nauka i zebranie bezcennych doświadczeń startowych, tak by w perspektywie następnych lat wejść do pierwszego zespołu w Ekstralidze. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że liczymy również na jak najlepszy występ i wynik sportowy naszej zdolnej młodzieży. W szerokim składzie naszej drużyny znaleźli się: Przemysław Piotrowski, Krzysztof Kanicki, Jakub Musiała, Mateusz Baran, Karolina Kalinowska, Magdalena Pawicka i Piotr Madajczak. Opiekę trenerską będzie pełnił Krzysztof Kolasiński. Składy I Ligi Juniorów – TUTAJ.

Zmagania w obu ligach potrwają do 31 lipca. Trzymamy kciuki za nasze drużyny, a o ich wynikach będziemy informować na bieżąco.