źródło: Forbes

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami wywiadu z właścicielem Polonii Wrocław. Andrzej Dadełło – bo o nim mowa – opowiada o swojej pasji czyli szachach. W jaki sposób one pomagają w życiu i biznesie.  Wywiad został opublikowany w aktualnym numerze FORBES. Zapraszamy do lektury.

„Higiena umysłu przy szachownicy

Andrzej Dadełło, właściciel kancelarii odszkodowawczej Votum i klubu piłkarskiego Miedź Legnica, uważa, z nie ma lepszego treningu umysłu niż szachy. Pasja do gry królów zaprowadziła go do wicemistrzostwa Europy amatorów i stworzenia najlepszego klubu szachowego w Polsce.

….

Dlaczego tak bardzo zapalił się Pan do szachów?

W biznesie najbardziej kręci mnie rywalizacja. Ale na pewnym etapie działalności wiele aspektów prowadzenia firmy sprowadza się do liczenia cyfr. A ja nie chce być najbogatszym na cmentarzu. Wolę, żeby moje pieniądze znajdowały się w obiegu. Dzięki temu mogę zrobić wiele dobrego. Zainwestowałem w szachy, ponieważ odkryłem, że jest to bardzo ciekawy produkt. Dostrzegłem wiele pozytywów, które się z nim wiążą. A największy jest to, ze dzięki szachom możemy wychować mądre dzieci.

źródło: Forbes

źródło: Forbes

Niektórzy 12, 13-latkowie mają tak rozbudowaną pamięć, że są w stanie rozgrywać partie szachów bez patrzenia na szachownicę. Arcymistrzowie mogą rozgrywać nawet kilka partii jednocześnie.To jest ogromny, fascynujący potencjał umysłowy, na bazie którego można budować mądrzejsze społeczeństwo. Często narzekamy na tych, którzy nami rządzą. Ale są to przecież ludzie wybrani przez społeczeństwo. Gdyby to było inne i rządzący byliby inni – musieliby być mądrzejsi.”