Gracze zapytani, na konferencji prasowej: LINK, o to jaką strategię przyjeli na dwie ostatnie partie meczu, powiedzieli:
Karjakin: “ I just want to play well and I would like to not to blander anything” – „Ja tylko chce grać dobrze. Nie chce niczego podstawić”
Carlsen (z szerokim uśmiechem na twarzy): “I am happy that there will be two more games. That is all I can say.” Jestem zadowolony, że będą jeszcze dwie partie. Tylko tyle mogę powiedzieć”

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=qBc6nxm-PQw”]

Ze ciekawostek około meczowych można wyróżnić artykuł w “Independent” , w którym jego autor twierdzi, że mecz Carlsen Karjakin jest bardziej ekscytujący niż: amerykańśki football, brytyjski krykiet i formuła 1 razem wzięte! ;-):-)

Poniżej partia z rundy 11 gdzie Magnus Carlsen skomplikował, na pierwszy rzut oka, nudną i remisową pozycję. Karjakin uratował się wiecznym szachem. Jednak do “przyłożenia” (amerykańskie touch dawn) to moim zdaniem Carlsenowi było dość daleko. 😉

Analiza partii nr 1 TUTAJ
Analiza partii nr 2 – TUTAJ
Analiza partii nr 3 – TUTAJ
Analiza partii nr 4 – TUTAJ
Analiza partii nr 5 – TUTAJ
Analiza partii nr 6 – TUTAJ
Analiza partii nr 7 – TUTAJ
Analiza partii nr 8 – TUTAJ
Analiza partii nr 9 – TUTAJ
Analiza partii nr 10 – TUTAJ

Iweta Rajlich - Mistrzyni świata juniorek (1992). Ma pięć medali mistrzostw Europy (trzy tytuły mistrzyni Europy) oraz siedem złotych medali mistrzostw Polski. W 1994 roku, jako trzynastolatka, zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 20 lat. Wielokrotnie reprezentowała Polskę w rozgrywkach drużynowych: siedmiokrotnie na olimpiadach szachowych dwukrotnie na drużynowych mistrzostwach świata, siedmiokrotnie na drużynowych mistrzostwach Europy. Arcymistrzyni.Iweta Rajlich