Ostatnia partia meczu o Mistrzostwo Świata grana tempem klasycznym zakończyła się po ok. 30 minutach remisem. Tym samym środę czeka nas dogrywka, która wyłoni Mistrza Świata. Zapraszamy do analizy 12 partii meczu autorstwa Iwety Rajlich!

W 12 ostatniej partii meczu padł remis. Remis z debiutu taki bez walki, szybki i nudny. Poniżej partia. Publiczność szachowa na całym świecie jest bardzo zawiedziona tym, że Magnus grając przecież białym kolorem nawet nie próbował grać na wygraną. Partie 10 oglądało w norweskiej telewizji aż 7% rodaków Magnusa Carlsena. Śmiem twierdzić, że od oglądania ostatniej partii meczu owe 250.000 Norwegów się pospało 🙁 O wyniku meczu rozstrzygnie tiebreak – 4 partie tempem 25m z dodawaniem 10ciu sekund za każdy ruch. W przypadku gdy to nie da rozstrzygnięcie będą rozgrywane mecze blitzowe tempem 5 minut i 3 sekundy na ruch. Wtedy kiedy pięć razy padnie w takim dwu-partiowym blitzu remis, zobaczymy szachowy Armagedon.

Poniżej partia która przyniosła rozczarowanie szachowym fanom na całym świecie.

Analiza partii nr 1 TUTAJ
Analiza partii nr 2 – TUTAJ
Analiza partii nr 3 – TUTAJ
Analiza partii nr 4 – TUTAJ
Analiza partii nr 5 – TUTAJ
Analiza partii nr 6 – TUTAJ
Analiza partii nr 7 – TUTAJ
Analiza partii nr 8 – TUTAJ
Analiza partii nr 9 – TUTAJ
Analiza partii nr 10 – TUTAJ
Analiza partii nr 11 – TUTAJ

fot. Vladimir Barsky

Iweta Rajlich - Mistrzyni świata juniorek (1992). Ma pięć medali mistrzostw Europy (trzy tytuły mistrzyni Europy) oraz siedem złotych medali mistrzostw Polski. W 1994 roku, jako trzynastolatka, zdobyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii do 20 lat. Wielokrotnie reprezentowała Polskę w rozgrywkach drużynowych: siedmiokrotnie na olimpiadach szachowych dwukrotnie na drużynowych mistrzostwach świata, siedmiokrotnie na drużynowych mistrzostwach Europy. Arcymistrzyni.Iweta Rajlich