Zapraszamy do zapoznania się ze spostrzeżeniami przygotowanymi przez instruktora Michała Mamczara z wyników osiąganych przez naszych juniorów w 2017 roku!

Sprawozdanie Pana Michała Mamczara:

06.05.2017 r. – Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w roczniku do lat 9, 11 i do 14

Do lat dziewięciu grały 22 osoby. W tym trójka naszych dzieci, a ich pozycje w końcowej tabeli przedstawiają się następująco: 2. W. Nagły 5. K. Nagły 16. A. Gabryszewski.

W grupie do lat 11 grało dwanaście osób w tym piątka polonistów, a ich miejsca to : 1. Jaworski Tymon 3. Adam Halhoul 6. Jakub Demski 9. Zimny Jakub 11. Bednarek Karol.

W grupie do lat 14 wystąpiła tylko dwójka naszych graczy. Michał Demski odniósł pewne zwycięstwo. Natomiast Sebastian Osiakow zajął miejsce czwarte. Zauważa się zadziwiającą rzecz, a mianowicie jest to turniej z tradycjami. Dobrze stoi organizacyjnie, a mimo to frekwencja wyraźnie maleje szczególnie w roczniku starszym. Odnosi się wrażenie jakby młodzieży w tym roczniku był mniej.

29.04-07.05.2017 r. – Turniej „Ostravsky Konik” w Czechach grupa „B”

Nie będę stosował „kraso mowy” lecz od razu stwierdzę, że po nie tak odległych Mistrzostwach Polski w swoim roczniku, to start w Ostravie był drugim sukcesem panny Magdaleny Pawickiej. Na poparcie mojej opinii podpowiem następująco: Numer startowy Magdaleny wg rankingu 82, a wyśrubowała w końcowej tabeli turnieju miejsce 23! Przy własnym aktualnym rankingu 1667 uzyskuje ranking w turnieju 1942. Przyrost 124 oczek. Jeśli chcieć czegoś jeszcze, to podobnych powtórzeń w każdym następnym poważnym występie. Szczere gratulacje! Rówieśnikom przypominam, że właśnie takie wyniki pojawiają się nie tylko ze spotkań z trenerem, ale także dzięki bogatej samodzielnej pracy. Gdyby ktoś z młodzieży pragnął dociec co rozumiem pod określeniem „ bogatej, samodzielnej …”, to z chęcią objaśnię.

13.05.2017 r. – Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Olimpiada niniejsza posiada bogatą tradycję i bywały lata kiedy to frekwencja biła rekordy, bowiem brały udział w rozgrywkach reprezentacje szkół oraz kluby uważały za swój obowiązek uczestniczyć w swoim lokalnym święcie sportowym. Dzięki rodzicom Fabryczną – Polonię reprezentowało trzynaścioro młodzieży i trzeba stwierdzić, że godne pozajmowali pozycje:

W grupie C-14 Jakub Luberański zdobył srebro, 6. Topoła Rafał 9. Kubicki Piotr 10. Sebastian Osiakow.

W grupie C-11 4. Dawgiel Bartosz 5. Starościak Szymon. D-14 brązowy medal wywalczyła Kamila Jarocka.

W roczniku 2008/9 Julia Salamon również wywalczyła brązowy medal. Piąty był Szymon Czapliński, a dwunasta Aleksandra Pawicka.

W roczniku 2010 i młodsi królował Filip Pawicki zdobywając złoty medal, natomiast Maja Wieczorek brązowy medal, a Wojciech Kurach zajął miejsce siódme i wywalczył czwartą kategorię. Fabryczna – Polonia wyraźnie zaznaczyła swój udział w ważnej dla Wrocławia imprezie.

14.05.2017 r. – Gramy w Planszówki pl.

Wśród dwunastolatków zwyciężył Sebastian Osiaków.

20.05.2017 r. – 25. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w rocznikach 7 i 8 lat

W grupie do lat siedmiu grających było dwanaścioro w tym czwórka polonistów. A oto ich miejsca w końcowej tabeli turnieju. Drugie miejsce zajął Wojciech Kurach, trzecie miejsce zajął Piotrek Madalski, czwarte Żyto Szymon, a ósme miejsce Maksymilian Małas.

W grupie do lat ośmiu grała również dwunastka młodzieży w tym nasza jedynaczka Magdalena Rejman i to Ona zwyciężyła pokonując wszystkich rywali.

20/21.05.2017 r. – Mistrzostwa Dolnego Ślaska w Grze Przyśpieszonej Chłopców i Dziewcząt

We wszystkich kategoriach wiekowych. Mistrzostwa dziewcząt do lat ośmiu zakończyły się jako pierwsze ze względu na zaledwie sześcioosobowy skład grających.

Z Polonii grała tylko Maja Wieczorek i Ona też zasłużenie została Mistrzynią Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej pokonując wszystkie swoje rywalki. Dziękuję Maju i prosimy o więcej.

W kategorii do lat dziesięciu grało piętnaście osób wśród nich dzielnie walczyła polonistka Julia Salamon, zajmując czwarte miejsce z dorobkiem sześciu punktów i trzema partiami przyzwoicie rozegranymi. W kategorii chłopców do lat ośmiu grało 33 osoby włącznie z naszym Bartoszem Grot. który uplasował się na dziewiętnastym miejscu.

W grupie chłopców do lat dziesięciu grało ich 42 w tym siedmiu polonistów i od razu śpieszę donieść, że wszyscy oni wypadli bardzo dobrze, a mianowicie: Turniej wygrał Michał Demski niemal ze stu procentowym wynikiem. Medal brązowy wywalczył Błażej Grot. Szósta wysoka lokata przypadła Mikołajowi Grobelnemu. Dziewiąte miejsce zajął Szymon Starościak 10. Grzegorz Latacz 12. Jakub Demski 13, Tymon Jaworski.

W grupie do lat dwunastu grało 27 osób w tym nasz Rafał Topoła, który bardzo dobrze popisał się zdobywając srebrny krążek.

W grupie do lat czternastu mieliśmy trzech przedstawicieli. Bardzo dobrym miejscem i dobrą grą zaprezentował się Michał Fiedorek wywalczając złoty medal. Czwarty był Jakub Dołharz, piąty Jakub Luberański.

Do lat osiemnastu Józef Mastalarz uaktywnił się zawodniczo i bez większego wysiłku wywalczył srebrny medal.

24.05.2017 r. IV Puchar Wrocławskiej Wieży, Wysoka.

To już czwarta edycja interesującego drużynowego turnieju Szkół Podstawowych. Jest to turniej „dziecko” p. arc. Moniki Krupa, wyróżniający się tym, że drużynę stanowią dziewczynki i chłopcy do trzeciej klasy włącznie i o składzie ośmioosobowym (6 + 2). Osobiście odczytałem, to tak, że dzięki zbiegowi okoliczności ujawniło się, która szkoła wespół ze szkoleniowcem prowadzi zajęcia tzw. „ławą”, a którzy skupiają się na wyselekcjonowanej grupce. Wydaje się, że moje odczucia są bliskie prawdy. Dobrze się stało, że mimo określonych zaburzeń podtrzymano ciągłość imprezy, mimo zmiany miejsca rozgrywek, mimo zmniejszenia ilości osób w drużynie do 4 + 2 i mimo przesunięcia terminu rozegrania turnieju. Wszystkie wymienione perturbacje spowodowały, że zamiast szesnastu drużyn grało dwanaście, średni ranking imprezy, był raczej słabiutki w porównaniu do wcześniejszych turniejów. Nie bez znaczenia był brak dwukrotnego zwycięscy tej imprezy S. P. nr 50, bowiem w tym czasie klasy drugie i trzecie wyjechały na „zieloną szkołę.” Podsumowując stwierdzam, że turniej wygrała uczelnia, która powinna, to uczynić, czyli SP 71, choćby ze względu na posiadany ranking, a i pozostałe zespoły powinny być usatysfakcjonowane z końcowych rezultatów. Prawdę mówiąc, to Szkoła Podstawowa nr 97 była uprawniona do zwielokrotnionego zadowolenia, bowiem dotychczas plasowała się w środku tabeli, a tym razem wywalczyła wysokie czwarte miejsce, a jej lider Piotr Osada zdobył maksymalną ilość punktów.

27.05.2017 r. – Otwarte Mistrzostwa Wrocławia P15, K. Sz. „Hetman” Wrocław

W grupie do lat dziewięciu grało osiemnaście osób w tym dwójka z Fabr.- Polonii. czyli Krzysztof Raczek z najwyższym rankingiem oraz Natalia Nakielna z czwartą kategorią. Krzysztof zajął trzecie miejsce, a Natalka wysokie piąte miejsce.

Grupa do lat jedenastu grała w składzie dziesięcioosobowym z pięcioma polonistami, a ich lokaty w końcowej tabeli są następujące. Wreszcie Tymon Jaworski wrócił na swoje „tory” i pewnie przewodził swojej gromadce od pierwszej do ostatniej rundy, co dało Mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Adaś Halhoul. Trzecie miejsce zajął Jakub Demski. Piąty był Mikołaj Grobelny z wielce pozytywnym dorobkiem punktowym. Mikołaj wykazuje się widoczną odwagą wybierając grupy starszaków i wśród nich dobrze sobie radząc. Dziesiąte miejsce zajął nasz Jakub Zimny. Panie Jakubie proszę powrócić na zajęcia bo koledzy „uciekają”. Określony zasób wiedzy jest nieodzowny!

Grupa do lat czternastu Grających sześciu i tu ciśnie się stwierdzenie im starsi tym frekwencja niższa. Piątce starszaków przewodził nasz młodszy kolega Michał Demski i On również „rzucił” się na głębsze wody nie po raz pierwszy i to z powodzeniem, wygrywając grupę nie ponosząc żadnych strat punktowych. Brawo p. Michale!

27.05.2017 r. – Rodzinny Turniej Szachowy. Organizator M.D.K. Śródmieście we Wrocławiu

Turniej nie tylko odżywa, ale i kwitnie bacząc na czystość rodzinną drużyny. Wystąpiło dwanaście drużyn rodzinnych w tym dwa zespoły powiązanie z Klubem Fabryczna – Polonia. Pierwsza z nich, to drużyna przesympatyczna Pawickich, która zajęła miejsce trzecie w składzie Magdalena, Filip i Aleksandra. Jako piąty zespół mistrzostw, to drużyna miłych” trzech muszkieterów” Piechockich czyli Krystian, Karol i Andrzej. Jak donoszą obserwatorzy było prawdziwie rodzinnie.

03.06.2017 r. – Turniej Wrocławskiego Krasnala. Organizator Fabryczna – Polonia we Wrocławiu

W pierwsze grupie „Chochlików” grało siedemnaścioro milusińskich, rocznik 2011, w tym jedenaścioro objętych szkoleniowo przez Fabryczna – Polonia we Wrocławiu. Wszyscy nasi adepci spisali się można powiedzieć znakomicie i każdy na własną miarę. Szkoleniowcy mają powód do zadowolenia. Zwycięzcy tej grupy nie można pominąć, a został nim Krystian Piechocki. Krystian zremisował tylko jedną partię!

W grupie „Elfów” czyli rocznik 2009/10 grało dwadzieścia sześć osób w tym trzynaścioro naszej dziatwy, którzy tym razem wydaje się z przymusu oddali pierwsze cztery miejsca koalicji z MDK Śródmieście Wrocław, ale kolejne miejsca, to już utrzymali dla siebie i tak: Zimny Daniel, Karol Król, Nakielna Natalia, Madalski Piotr, Kozieł Andrzej itd.

Wreszcie grupa „Krasnali” rocznik 2007/08 w sile zaledwie ośmiu osób z dwójką naszych reprezentantów, którym przypadły następujące miejsca w końcowej tabeli turnieju. Jakub Zimny zajął szóste miejsce, a Małgorzata Kaczmarczyk ósme miejsce.

9/11.06.2017 r. Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików na 2017 r.- DS+LB do lat 10

Dziewczęta i chłopcy rocznik 2007/08 i 2009

W makroregionie wystartowało osiemnaście dziewcząt. Z LB grało pięć dziewczynek pozostałe z DS w tym trzy polonistki. Końcowy układ tabeli poza jednym przypadkiem potwierdził dotychczasowy układ sił. Silniejsze pozostały w czołówce tylko pozamieniały się miejscami, a „średniaczki” właśnie poza Leną Rau nadal markują grę i są zadowolone bo przecież uzyskały pewną ilość punktów. Mistrzynią makroregionu została polonistka Julia Salamon. Gratulacje! Dziesiąte miejsce zajęła Laura Najdecka, a miejsce piętnaste Amanda Najdecka.

Chłopców grało trzydziestu sześciu, z lubuskiego było ich dziewięciu, pozostali to Dolnoślązacy w tym jedenastu naszych „budrysów”, którzy z lekką przesadą można by rzec nie pozwolili na wiele swoim szachowym oponentom. Przedstawię górną część tabeli końcowej: Zwyciężył można by rzec w sposób jak zaplanował Błażej Grot. Jednocześnie jak mi przekazano okrasił zwycięstwo dwoma w miarę poprawnie rozegranymi partiami. „Rzutem na taśmę” drugie miejsce zajął Michał Demski. Czwartym graczem tych zmagań został Filip Nowak. W nim widziano zwycięzcę ze względu na dłuższy staż oraz wiek. Piąte wysokie miejsce przypadło Tymonowi Jaworskiemu, który pozwalał sobie na niespodziewane relaksy w czasie prowadzenia sporu na szachownicy. Pozostali nasi młodsi koledzy dosłownie „rozpychali” się w środku tabeli, jedynie Wojciech Nagły był znacznie precyzyjniejszy i to pozwoliło na wydźwignięcie się na jedenaste miejsce i uzyskanie rankingu 1725, czyli zupełnie nieźle, to właśnie Wojciech poważnie zredukował aspiracje Tymona.

15/18.06.2017 r. Mistrzostwa Polski Juniorów do lat sześciu i siedmiu w kat. chłopców, Poronin

W bloku P30 do lat sześciu grało 37 osób w tym nasz jeden reprezentant Krystian Piechocki, który zajął wysokie piąte miejsce z dorobkiem 6/9 pkt. Gdyby Krystian znalazł się o trzy pozycje wyżej nie byłoby dla nikogo zaskoczeniem. Złoty medal był raczej zarezerwowany dla grającego w miarę równo, a niektóre partie nawet poprawnie. Różański Mateusz.

W grupie chłopców do lat siedmiu grało 69 osób w tym dwójka z Fabrycznej – Polonia. U naszych chłopców zauważono wyraźny nowy zasób nabytych wiadomości i to stawiało ich w pierwszej części zawodów w kolejce do medali. Po derbowym spotkaniu nastąpiły niespodziewane potknięcia( zawsze lękam się derbów). W ostatnich dwóch rundach przyszło odrodzenie, co pozwoliło Filipowi Pawickiemu zdobyć brązowy medal, a Mikołaj Grobelny uplasował się na czwartym również dobrym miejscu. Moim skromnym zdaniem ze startu w Poroninie mogą być zadowoleni dziatwa, rodziciele oraz szkoleniowcy. Przy sześciolatkach pozwoliłem sobie użyć określenia rezerwacja, jeśli chodzi o zwycięzcę w siedmiolatkach, to kol. Krzysztof Wojtacha został bezdyskusyjnym zwycięzca. Rozmiłowanym w śledzeniu zmagań naszych najmłodszych adeptów przedstawiam ostatnią partię turnieju Filipa Pawickiego: Juliusz Klim 1600 kontra Filip Pawicki:

Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. I – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. II – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. III – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. IV – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. V – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. VI – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. VII – TUTAJ
Podsumowanie Pana Michała Mamczara cz. VIII – TUTAJ