Trener Mirosław Perdek o trzeciej rundzie Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w wykonaniu naszych zawodników

Ogólny bilans 3 rundy to 4 pkt z, chociaż z przebiegu partii zanosiło się na więcej.

Obaj nasi reprezentanci w grupie C-18 trafili na bardzo wymagających przeciwników , wielokrotnych medalistów MP. Ciekawą partię rozegrał Maciek z P.Teclafem posiadaczem najwyższego rankingu w turnieju. Po ofierze jakości powstała końcówka z parą gońców i dwoma wolnymi pionami u Maćka, co pozwalało mieć nadzieję  że uda mu się partię rozstrzygnąć na swoją korzyść. Szanse na pewno na to były, tym niemniej jednak , jego przeciwnik po dobrej obronie uratował pół pkt. Partia Michała po spokojnej grze zakończyła się również wynikiem remisowym, podobnie jak Magdy w D-18. Swojej szansy wygrania partii nie wykorzystał Piotr . Po dobrej grze w pierwszej fazie partii osiągnął wygraną pozycję. Później niestety w jego grze zaczęły pojawiać się niedoczasowe błędy i w efekcie zamiast cieszyć się z wygranej , Piotrek poczuł gorzki smak porażki. Rafał, grający w tej samej grupie wiekowej zremisował kolejną swoja partię, chociaż wydawało się, że ze swojej pozycji będzie mógł wycisnąć więcej. Kuba i Tymon podobnie jak wczoraj pewnie wygrali swoje, pojedynki. Niestety swoja partię przegrała Justyna w D-16

Partie naszych zawodników (aby wybrać partie, należy nacisnąć pasek nad szachownicą i wtedy powinna wyświetlić się lista z pozostałymi partiami)

Serwis mistrzostw D16 – TUTAJ

Serwis mistrzostw C16 – TUTAJ

Serwis mistrzostw D18 – TUTAJ

Serwis mistrzostw C18 – TUTAJ