Za nami dwie rundy Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18. Jakie wyniki osiągają poloniści? Poniżej podsumowanie wyników zawodników Polonii Wrocław, które nadesłał trener Mirosław Perdek.

Runda 1

Pierwsza runda za nami. Nasi zawodnicy zdobyli w niej 4 pkt z 8 partii. Jednak biorąc pod uwagę średni ranking naszych juniorów i ich przeciwników, to liczyłem jednak na trochę więcej. Pewne zwycięstwo odniósł Michał, którego przeciwnik niezbyt dobrze orientował się w wariancie, który sam wybrał. Maciek i Magda zademonstrowali dobrą technikę, ogrywając rywali w dalekich końcówkach. Swoje partie zremisowali Rafał i Kuba. O ile Rafał z wyniku jest raczej zadowolony, jego przeciwnik miał wyższy ranking o ponad 350 pkt, to Kuba odczuwa niedosyt, gdyż tutaj sytuacja była odwrotna. Niestety porażki zanotowali Justyna, Piotrek i Tymon. Justyna dzielnie walczyła z rozstawioną z nr 1 Martyną Wikar, ale w końcu musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Piotrek jeszcze w fazie debiutowej przeoczył uderzenie taktyczne, po którym dostał od razu przegraną pozycje. Tymon praktycznie w żadnym momencie nie stał gorzej, osiągając w końcówce przewagę w postaci skoczka za dwa, ale złączone wolne pionki. Pozycja nie byłą łatwa do realizacji, zwłaszcza przy ograniczonym czasie do namysłu. Niestety w sytuacji kiedy należało się już pogodzić z remisem, Tymon popełnił gruby błąd, co poskutkowało przegraną.

Runda 2

To była w sumie udana runda dla reprezentantów naszego klubu. 4 wygrane i 4 remisy i ani jednej porażki. Swoje partie wygrali Michał i Maciek w C-18 praz Kuba i Tymon w C-16. Cieszą nie tylko ich zwycięstwa , ale również to, że uczynili to bardzo pewnie, co pozawala mieć nadzieje, że będą się liczyć w walce o medale. Zarówno Michał jak i Maciek znajdują się w stawce 8 zawodników z kompletem punktów. Rafał i Piotrek w grupie C-16 zremisowali z wyżej notowanymi rywalami. W grupie D-16 w najdłuższej chyba partii tej rundy, swoją partię po bardzo emocjonującym przebiegu zremisowała Justyna. Ostry wariant debiutowy w partii Magdy z grupy D-18 sugerował, że partia rozstrzygnie się najprawdopodobniej w grze środkowej, a tymczasem obie zawodniczki grały niemal do przysłowiowych „gołych króli”. Miejmy nadzieję, że jutro nasze zdobycze punktowe okażą się jeszcze większe niż w dzisiejszej rundzie.

Serwis mistrzostw D16 – TUTAJ

Serwis mistrzostw C16 – TUTAJ

Serwis mistrzostw D18 – TUTAJ

Serwis mistrzostw C18 – TUTAJ