Miło jest nam poinformować, iż Polonia Wrocław została jednym z Partnerów autorskiego cyklu turniejów szachowych w internecie, którego celem jest popularyzowanie szachów jako e-sportu i łamanie stereotypu szachów jako gry powolnej i nudnej.

Jak zawsze, udział jest w pełni bezpłatny i zagrać może naprawdę każdy, niezależnie od umiejętności. Dla słabszych zawodników to szansa zagrać z utytułowanymi szachistami, ale nie przejmujcie się przegranymi, bo w systemie szwajcarskim prędzej czy później traficie na przeciwników o zbliżonym poziomie.

Zeszłoroczną edycję zwyciężył mistrz międzynarodowy Viktor Gazik (Mistrz Świata juniorów do lat 18 z 2018 roku) po emocjonującym finale z mistrzem międzynarodowym Egorem Bogdanovem.

Więcej o zeszłorocznych finałach:

Tempo i format:

Turniej rozgrywany jest systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Gramy tempem 3 minuty + 1 sekunda na posunięcie.

Jak zagrać w turnieju?

Udział w turniejach jest w pełni bezpłatny. Zarówno utworzenie konta, dołączenie do klubu i zapisanie się na turniej nie zawiera żadnych opłat. Wystarczy tylko:

 1. Posiadać zwykłe konto na stronie chesscom

 2. Dołączyć do naszego klubu http://bit.ly/KlubInfoszach

 3. Turniej znajdziecie na chesscom klikając w „graj”->”szachy live” i zakładka „turnieje”. Zapisy zaczynają się najszybciej godzinę przed startem. (Ewentualnie bezpośredni link: http://bit.ly/turniej1).

Terminy rozgrywek:

 1. 22 maja

 2. 19 czerwca

 3. 26 czerwca

 4. 15 sierpnia

 5. 25 września

 6. 23 października

Każdy turniej rozpoczyna się o godzinie 20:00. Chwilę po zakończeniu ostatniej rundy zwycięzca zmierzy się z jednym z komentatorów (tzw. bossem)

Wielki Finał, do którego awansuje 8 zawodników odbędzie się w listopadzie – szczegóły zostaną podane przy końcu cyklu.

Transmisja:

Wszystkie rozgrywki transmitowane będą na naszym kanale https://www.twitch.tv/infoszach. Relacja na żywo rozpocznie się wraz z zapisami na godzinę przed startem turnieju i staje się jednym z oficjalnych kanałów komunikacji o ewentualnych zmianach (np. przesunięcie startu rozgrywek z uwagi na problemy techniczne platformy do gry).

Nagrody:

 • Wylosujemy wśród uczestników konta premium na platformie chess.com (Losowanie odbędzie się kilka minut po zakończeniu turnieju na naszej oficjalnej transmisji na kanale https://www.twitch.tv/infoszach– wylosowana osoba musi się zgłosić do nas po odbiór nagrody)

 • Najlepszy uczeń (junior w wieku szkolnym, klasy od SP1 do LO4) otrzyma darmowy bilet na konkurs Szachmaks. Aby kwalifikować się do nagrody należy w szczegółach konta na chesscom wpisać #szachmaks w statusie oraz mieć podane prawdziwe imię i nazwisko.

 • 30 najlepszych graczy dostaje punkty klasyfikacji generalnej

 • Zwycięzca turnieju dostanie szansę bezpośredniego awansu do finałów – zmierzy się w minimeczu z jednym z komentatorów (4 rundy, tempo turniejowe), jeśli wygra – awansuje.

Wszelkie aktualne informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju: https://infoszach.pl/grandprix/