W pierwszej rundzie rozgrywanego w Tromso Pucharu Świata w Szachach po dwóch pojedynkach w tempie klasycznym zarówno Radosław Wojtaszek, jak i Dariusz Świercz remisują swoje pojedynki i dziś będą walczyli o wejście do kolejnej rundy w dogrywce, w której obowiązuje tempo szybkie.

Świercz zremisował dwa pojedynki z Rosjaninem Vadimem Zvjaginsevem, a Wojtaszek z Brazylijczykiem Alexandrem Fierem i o losach wygranej i awansu do kolejnej rundy zadecyduje w ich przypadku wtorkowa dogrywka w tempie szybkim. Niestety, z norweskimi zawodami pożegnał się już najmłodszy obecnie europejski arcymistrz Jan Krzysztof Duda, który pierwszą partię z o wiele silniejszym Ukraińcem Vassiym Ivanchukiem zremisował, ale w drugiej musiał uznać wyższość rywala i w całym pojedynku poległ 0,5-1,5, dopadając tym samym z dalszej rywalizacji.

W kolejnej rundzie Ivanchuk zmierzy się z Rayem Robsonem, który 2-0 pokonał Andreia Volokitina.W przypadku dzisiejszej wygranej w dogrywce z Zvjaginsevem, w kolejne rundzie Darek Świercz zmierzy się z Alxandrem Grischukiem (pokonał 2-0 Igora Bjelobrka), a Radek Wojtaszek w przypadku pokonania Fiere zmierzy się ze zwycięzcą pary Aleseevem – Adhiban (jest remis 1:1).