We Włoszech dobiegły końca zmagania szachistów w turnieju 5. Salento Open. W grupie B zwyciężył Andrzej Dadełło z Polonii Wrocław! W grupie A 2. miejsce zajął Oskar Wieczorek, a tuż za podium – na 5. pozycji – uplasował się Daniel Sadzikowski.

W grupie open A zwyciężył ukraiński arcymistrz Andrey Vovk (7 pkt.). Do końca o drugiej miejsce walczył nasz Oskar Wieczorek (6,5 pkt.), który w ostatniej rundzie po długiej walce pokonał Hindusa Shaikha Mohammada Nubairshaha i wywalczył drugą pozycję! Daniel Sadzikowski (6 pkt.) skończył turniej na wysokiej 5. pozycji. Aleksandra Dadełło zakończyła zawody z dorobkiem 3 pkt.

Podsumowanie turnieju przez Daniela Sadzikowskiego:

[us_testimonial author=”Daniel Sadzikowski” style=”6″ company=”facebook”]Przez ostatni tydzień miałem okazję uczestniczyć w 5th Salento International Chess OPEN rozgrywanym w przedmieściach Gallipoli we Włoszech. Z początku grałem bardzo dobrze, ale niestety przyszedł kryzys, który trwał dosłownie kilka sekund, ale to wystarczyło. Podstawiając figurę w kompletnie wygranej końcówce z GM Andreyem Vovkiem oddałem cenną „połówkę”. Poźniej popełniając podobny błąd, nie wycisnąłem miażdżących przewag z GM Laziciem i IM D’Amore, co skutkowało coraz mniejszą pewnością siebie (na szczęście była ładna pogoda 😉 ). Ostatecznie turniej zakończyłem na V miejscu zyskując na rankingu jedno „oczko”. Gratulacje dla Oskara Wieczorka, który przez cały turniej grał równo i bardzo silnie i dzięki temu zajął wysokie II miejsce! Wynik zawdzięcza oczywiście wspaniałemu towarzystwu i nie mówię tu tylko o mojej osobie 😀 Oprócz turnieju miałem okazję uczestniczyć w wielu wydarzeniach, jak na przykład mecz piłki nożnej, czy udzielenie godzinnego wykładu szachowego dla uczestników turnieju. Turniej oraz miejsce jak najbardziej polecam![/us_testimonial]

Klasyfikacja końcowa open A – TUTAJ.

salentoW grupie open B wygrał Andrzej Dadełło (8 pkt.), który przez cały turniej grał bardzo równo – nie przegrał żadnej partii, a w sumie odniósł siedem zwycięstw i dwa remisy. Oprócz zwycięstwa w turnieju ważny jest także zysk rankingowy wynoszący ponad 70 punktów! Basia Dadełło zakończyła zawody z dorobkiem 3,5 pkt. i także zyskała na rankingu ponad 20 punktów!