W Brazylii zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata, na które pojechało ośmioro studentów z Polski! Największy sukces osiągnął Grzegorz Nasuta, który zdobył srebro! Gratulacje!

Do dalekiej Brazylii (Aracuju) wybrała się mocna 8-osobowa reprezentacja studentów z naszego kraju! W tej ósemce znalazło się troje polonistów (Mariola Woźniak, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek). W grupie Panów, do ostatniej rundy, troje Polaków walczyło o najwyższe laury. Mogła zaistnieć nawet taka sytuacja, że Polacy zdobyliby wszystkie medale! Udało się zdobyć „tylko” jeden 🙂 Srebrny medal zdobył Grzegorz Nasuta (MUKS Stoczek 45 Białystok). Blisko medalu był także Oskar Wieczorek, który po remisie w ostatniej rundzie podzielił 3-4 miejsce i o braku medalu dla polonisty zdecydowała gorsza punktacja pomocnicza. Swoją szansę na medal zaprzepaścił Daniel Sadzikowski, który w ostatniej rundzie przegrał partie. W grupie Pań, mieliśmy trzy reprezentantki Polski – w tym Mariola Woźniak, która zajęła 14. miejsce. Najlepszy wynik z zawodniczek naszego kraju osiągnęła była polonistka Maria Leks (Wisła Kraków), która uplasowała się na 5. miejscu.

Skład naszej reprezentacji od lewej: Łukasz Turlej (kierownik), Daniel Sadzikowski, Marcin Molenda, Maria Leks, Oskar Wieczorek, Aleksandra Lach, Grzegorz Nasuta, Mariola Woźniak, Marcin Krzyżanowski, fot. PZSzach

Wyniki Pań

W Mistrzostwach startowało 24 zawodniczek, które rozegrały 9 rund.

  • Leks Maria (TS Wisła Kraków) – 5,5 pkt, 5 miejsce
  • Lach Aleksandra (UKS Hetman Częstochowa) – 4,5 pkt, 12 miejsce
  • Woźniak Mariola (Polonia Wrocław) – 4,5 pkt, 14 miejsce

Serwis turniejowy Pań – TUTAJ

Wyniki Panów

W mistrzostwach wystartowało 26 zawodników, którzy rozegrali 9 rund.

  • Nasuta Grzegorz (MUKS Stoczek 45 Białystok) – 6,5 pkt, 2 miejsce
  • Wieczorek Oskar (Polonia Wrocław) – 6 pkt, 4 miejsce
  • Krzyżanowski Marcin (KSz Silesia Racibórz) – 5 pkt, 8 miejsce
  • Molenda Marcin (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój) – 4,5 pkt, 15 miejsce

Serwis turniejowy Panów – TUTAJ

Więcej informacji – TUTAJ