W miniony weekend w Chorzowie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. W zmaganiach indywidualnych dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci Polonii Wrocław – Przemysław Piotrowski i Mariola Woźniak! Gratulujemy!

W turnieju mężczyzn zwyciężył Krzysztof Jakubowski (7,5 pkt.). Miłą niespodziankę sprawił Przemek Piotrowski (7,5 pkt.) z Polonii, który zdobył srebrny medal! Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach. W turnieju kobiet wygrała Joanna Majdan (7,5 pkt.), a drugie miejsce zajęła nasza Mariola Woźniak (7,5 pkt.)! W zmaganiach drużynowych wygrała Politechnika Warszawska przed Akademią Górniczo-Hutniczną Kraków, w której barwach srebrne medale zdobyli Daniel Sadzikowski i Mariola Woźniak.