W drugiej rundzie Drużynowych Mistrzostw Europy Polki wygrywają z Serbkami 2,5-1,5, a Polacy przegrywają z Czechami 1,5-2,5.

Po dosyć niespodziewanym remisie Polek w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Europy nasze Panie wygrywają w drugim starciu mistrzostw z reprezentacją Serbii 2,5-1,5 🙂 Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale niestety swoich szans w partii nie wykorzystała polonistka Jolanta Zawadzka, która ostatecznie zremisowała. Decydujące o zwycięstwie punkty dla naszej reprezentacji zdobyły Monika Soćko oraz debiutująca w naszej reprezentacji Alicja Śliwicka, które pewnie pokonały swoje rywalki. Niestety przegrała Karina Cyfka.

O ile z wyniku Polek możemy być jak najbardziej zadowoleni, to z rezultatu Panów nie możemy być dumni 🙁 Polacy, grając na pierwszym stole, przegrali z Czechami 1,5-2,5 🙁 Spokojnie wygrał Radosław Wojtaszek, pewnie zremisował Jan Krzysztof Duda (grał czarnymi z Davidem Navarą) i tu nasi Panowie przestali punktować. O ile „jakoś” można przełknąć porażkę Jacka Tomczaka, który został wypunktowany przez rywala, to ciężko będzie pogodzić się z porażką Kamila Draguna, który najzwyczajniej w świecie powinien wygrać partię – a miał ku temu parę momentów. Niestety, porażka w meczu z naszymi południowymi sąsiadami jest bolesna właśnie przez niewykorzystanie wielkiej szansy grającego na czwartej szachownicy Draguna.

W trzeciej rundzie Polki zagrają z Węgierkami, a Panowie z Turkami.

W reprezentacji Grecji zagrał zawodnik Polonii Wrocław Dimitrios Mastrovasilis, który zremisował z Erwinem L’Ami (Holandia).

Wyniki Polaków – TUTAJ

Wyniki Polek – TUTAJ

fot. PZSZach