W Kiełczowie koło Wrocławia (29.11.2020) rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich! W stawce 32 drużyn z Dolnego Śląska znalazły się dwie ekipy naszego klubu – MDK Fabryczna Polonia Wrocław! Jakie wyniki osiągnęły nasze drużyny?

Zdobywamy złoto Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich! W Kiełczowie o tytuł najlepszej ekipy juniorów w szachach szybkich walczyło 32 drużyny w tym dwie drużyny MDK Fabryczna Polonia Wrocław i obie drużyny znalazły się na podium 🙂 Mistrzostwa zostały rozegrane na dystansie 7 rund, granych tempem 10 minut + 5 sekund na posunięcie na zawodnika. Mecze rozgrywano na 4 szachownicach (na 4. szachownicy obowiązkowo musiała grać juniorka).

Złoty medal z 11 pkt (4 zwycięstwa, 3 remisy) wywalczyła nasza druga drużyna, która była rozstawiona z 3. numerem startowym. Mistrzostwo wywalczyli:

MDK Fabryczna Polonia Wrocław II

  1. Dytman Radosław – 5,5 pkt
  2. Grot Błażej – 5,5 pkt
  3. Wieczorek Maja – 2,5 pkt
  4. Łochina Justyna – 5,5 pkt

Brązowy medal wywalczyła nasza pierwsza drużyna (rozstawiona z 1. numerem startowym), kończąc zawody z 10 pkt (4 pkt, 2 remisy, 1 porażka)

MDK Fabryczna Polonia Wrocław I

  1. Żerebiec Maurycy – 5 pkt
  2. Demski Michał – 4 pkt
  3. Grobelny Mikołaj – 4,5 pkt
  4. Śmietańska Wiktoria – 7 pkt

Na wyróżnienie indywidualne za wyniki na poszczególnych szachownicach zasługują Śmietańska Wiktoria (1. miejsce na 4. szachownicy) oraz Grot Błażej (3. miejsce na 2. szachownicy)

Opiekę trenerską podczas mistrzostw sprawował Mirosław Perdek.

Wyniki końcowe:

Pełne wyniki – TUTAJ

Galeria zdjęć z mistrzostw (powiększenie zdjęcia po kliknięciu na zdjęcie)