W Bad Blankenburg zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18. Wielki sukces odniosły Julia Antolak oraz Oliwia Kiołbasa, które wywalczyły złoty medal, tym samym broniąc tytułu wywalczonego rok temu w Rymanowie Zdroju! Nasi Panowi w składzie: Igor Janik, Szymon Gumularz, Paweł Teclaf, Antoni Szustakowski, zajęli 5. miejsce

Wyniki juniorek

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorek rozgrywane były w 2-osobowych składach. Mistrzostwa rozegrano na dystansie 7 rund. Nasz kraj reprezentowały Julia Antolak (GKSz Solny Grzybowo) oraz Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok). Polki spisały się fantastycznie i pewnie zdobyły złoty medal! Julia grając na 1. szachownicy zdobyła 4,5 pkt, a Oliwia (2. szachownica) wywalczyła 6 pkt! Gratulacje!

Wyniki – TUTAJ

Wyniki juniorów

Gorzej niż naszym juniorkom poszło naszym młodym reprezentantom w kategorii Panów 🙁 Niestety porażka w ostatniej rundzie z Białorusią, kosztowała Polaków srebrny medal 🙁 W składzie reprezentacji naszego kraju znalazł się polonista Szymon Gumularz, który grając na 2. szachownicy zdobył 4,5 pkt. W mistrzostwach grali także: Igor Janik (UKS Hetman Elbląg) – 1. szachownica, 3,5 pkt; Paweł Teclaf (UKS Ormuzd Kartuzy) – 3. szachownica, 4,5 pkt; Antoni Szustakowski (KSz Polonia Warszawa) – 4. szachownica, 4 pkt.