W przedostatniej rundzie Ekstraligi i I Ligi Juniorów nasze drużyny dały nam podwójną radość!

Ekstraliga Juniorów

Zwycięstwo! Wygrywamy z MKSz Rybnik 3,5-2,5 i utrzymujemy się w walce o brązowy medal! Przebieg meczu przybliży nam trener Oskar Wieczorek:

W Ekstralidze przyspieszamy tuż przed metą i pokonujemy drużynę z Rybnika 3.5 do 2.5. Wreszcie przebudził się Błażej i w przekonującym stylu pokonał przeciwniczkę na trzeciej szachownicy. Ściśnięty w debiucie Scheveningen w grze środkowej odskoczył jak sprężynka i przyniósł naszemu zawodnikowi pełny punkt. Jako druga skończyła Wiktoria, która bardzo nonszalancko potraktowała uzyskaną w debiucie parę gońców i na domiar złego wpuściła nieprzyjacielską wieżę do swojego obozu. Szczęśliwym trafem w wygranej wieżówce przeciwniczka trzykrotnie powtórzyła pozycję i połówka wpadła na nasze konto. Z partii nie może być zadowolony Kuba, gdyż zagrany przez niego Atak Królewsko-Indyjski rozbił się o gardę trzynastoletniego Seemanna. Mareczek po pewnych debiutowych perypetiach wykazał się w pozycji z różnobarwnymi gońcami. Gdy tylko dobrał się do nieprzyjacielskiego monarchy, z przeciwnika nie było już co zbierać. Maciek stracił czujność i zupełnie nieoczekiwanie wpadł w tarapaty, co pozwoliło oponentowi na przeprowadzenie bardzo ładnego ataku na jego króla, zakończonego matem. Fenomenalnie grająca Magda przyniosła drużynie punkt i tym razem. W debiucie i grze środkowej pokazała lepsze zrozumienie strategicznie, a potem (nie bez przygód) zrealizowała przewagę materialną. Brawo!

VOTUM SA Polonia Wrocław – MKSz Rybnik 3,5 – 2,5

Luberański Jakub – Seemann Jakub 0-1
Grochol Kamil – Czopor Maciej 1-0
Madej Marek – Jendrowiak Maciej 1-0
Seemann Pola – Grot Błażej 0-1
Harazińska Magdalena – Króliczek Gabriela 1-0
Gaszka Zuzanna – Śmietańska Wiktoria  1/2

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I Liga Juniorów

Wygrana! Przebieg wygranego meczu 4,5-1,5 z KSz „Skoczek” Czerwionka-Leszczyny barwnie przybliży nam trener Marcin Tazbir:

Powrót kapitana

W 8 rundzie kapitanem naszej I-ligowej drużyny został mianowany Oskar Wieczorek. Juniorzy, wstawszy rano, dziwowali się – jakiż to chłopiec piękny i młody kroczy po korytarzu i nawołuje do walki. To w szczerozłotej zbroi dumnie drobił nasz dzielny kapitano-Italiano. Pod jego batutą drużyna rozegrała istny koncert. Na raz – wygrał Rafał – we francuskim stylu rozprawił się z klasyczną próbą czarnych. Na dwa – Michał, święcąc jakościowo jakość zmylił wroga i potem ładnie zrealizował przewagę. Na trzy – zapunktował Filip na desce nr 3 – zaskoczony w debiucie, kątem oka dostrzegł batutę, prowadzoną w wirtuozerski sposób przez kapitana. Naraz ruszył TymonO, który po tym, jak dostał obiecującą pozycję, troszkę zbyt ją uprościł i przeciwnik uzyskał szanse remisowe. Natenczas Oskar nakazał grać walca, który rozjechał białe zasieki i Tymon dołożył kolejny punkt. Na młodszej juniorce Wiktoria dostała decydującą przewagę, jednak chyba zbyt zasłuchała się w melodię drużyny i zaczęła gubić przewagę. Sprytny skoczek przeciwniczki począł kąsać i żądlić niczym królowa os broniąca swego zagrożonego gniazda. Na szczęście było to za mało i zawodniczki partię zremisowały. Na 5 desce od początku pasywniej stanęła Martyna, walczyła jak lwica, ciągle czujna, nasłuchująca wrażych zamiarów. Podczas, gdy kapitan sposobił się do exodusu, Martyna uległa pod naporem czasu i musiała uznać się za pokonaną. Wynik 4,5-1,5 oznacza dla naszej drużyny pewne utrzymanie w lidze. Jutro derby Wrocławia – gramy z drużyną MUKS MDK Śródmieście. Mecz prestiżowy – dlatego też zbroi swej nie zdejmie i czuwać będzie noc całą Oskar.

KSz „Skoczek” Czerwionka-Leszczyny – DSA Investment Polonia Wrocław 1,5 – 4,5

Kania Dominik – Ochędzan Tymon 0-1
Topoła Rafał – Gardian Adrian 1-0
Łysakowski Kamil – Nowak Filip 0-1
Demski Michał – Rożek Michał 1-0
Obrochta Lena – Jędrzejko Martyna 1-0
Janikowska Wiktoria – Lajdamik Kinga 1/2

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ