W siódmej rundzie Ekstraligi i I Ligi Juniorów nasze obie drużyny zremisowały swoje pojedynki.

Ekstraliga Juniorów

Przerywamy serię dwóch porażek z rzędu! W siódmej rundzie remisujemy z Hetmanem Koronnym Trzebinia 3-3. Co działo się w meczu opisze nam trener Oskar Wieczorek:

Dziś, po wyrównanym meczu remisujemy z Hetmanem Koronnym Trzebinia 3 : 3. Na deskach starszych chłopaków i dziewcząt padły wyniki pokojowe, rezultatywnie było tylko u młodszych. Kuba wyszedł z debiutu z dużą przewagą i zapowiadało się, że ukarze Filipa Łuczaka za wybór szemranego debiutu. Jednak przeciwnik jest chyba specjalistą od sytuacji beznadziejnych i bronił się bardzo dobrze. Kubie zabrakło precyzji i obaj panowie wypłynęli na spokojniejsze wody, by potem wspólnie przycumować do wyspy zwanej Remisem. U Maćka debiut zdeterminował w znacznej części przebieg rozgrywki. Obaj zawodnicy dobrze się przygotowali, a w takich sytuacjach często powstaje pozycja z minimalnym „plusikiem” u białych. Maciek grający kolorem czarnym sprawnie ten „plusik” zniwelował i zakończyło się pokojowo. Wojowniczy Mareczek odbił się po dwóch bolesnych porażkach z poprzednich rund zdobywając cenny dla nas punkt. Brawo! Partia była zupełnie chaotyczna, ale ostatecznie to nasz zawodnik zdołał nad nią zapanować. Błażej pogubił się w Partii Hiszpańskiej, a potem wysłał jedną ze swoich wież na misję, z której już nie wróciła. Partia Magdy przypominała partię dwóch starych mistrzów – spokojny wariant, mało błędów, wymiany, wieżówka, remis. U Wiki było ciekawie, ale niezbyt poprawnie z obu stron. Ostatecznie struktura zablokowała się i obie strony nie miały już gdzie atakować. Uzgodniono remis.

VOTUM SA Polonia Wrocław – Hetman Koronny Trzebinia 3 – 3

Luberański Jakub – Łuczak Filip 1/2
Półtorak Sebastian – Czopor Maciej 1/2
Madej Marek – Meers Hubert 1-0
Dziewoński Dariusz – Grot Błażej 1-0
Harazińska Magdalena – Zabrzańska Weronika 1/2
Tokarz Izabela – Śmietańska Wiktoria  1/2

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I Liga Juniorów

Dzisiejsza runda przyniosła naszej drugiej drużynie remis z ekipą z Dąbrowy Górniczej. Jak przebiegał mecz przedstawi nam trener Marcin Tazbir:

Już był w ogródku, Już witał się z gąską…

Już oczami wyobraźni widzieliśmy zwierzynę płową podaną na talerzu, przyprawioną lekko nutą doskonałego chianti… Graliśmy tę rundę z jednymi z faworytów do awansu do ekstraligi, lecz podeszliśmy do tego meczu beż lęku ni respektu. Ładną partię rozegrał Tymon O, który wziąwszy do ust róg cętkowany,  bawoli dał sygnał do ataku. Taktu nie utrzymała Wiktoria, która niestety odniosła porażkę, co przy remisach na szachownicach trzeciej i czwartej (gdzie dodać należy, ocena zmieniała się, jak w kalejdoskopie) utrzymywało w meczu wynik nierozstrzygnięty. Na placu boju pozostali Rafał i Martyna. Oboje żonglujący przewagą  niczym najznamienitsi sztukmistrze, czarowali pięknie i wszyscy myśleli, że jedno z nich dowiezie zwycięstwo i nasza drużyna jako te nordyckie valkirie Gudr i Hlokk spojrzą na dzielnych poległych. Ale wówczas niczym wąż Jormurgand zaczęliśmy zjadać własny ogon. Dużo szczęścia miał przeciwnik Rafała, który ustał wieżowkę bez dwóch pionków. Równie dużą przewagę miała Martyna, która czuła chyba jednak zbyt duży respekt wobec potężnego rankingu przeciwniczki i niestety i ta partia skończyła się remisem. Padł remis w meczu, niedosyt pozostał. Mamy jednak 3 punkty meczowe przewagi nad strefą spadkową. Jutro planujemy być mniej pobłażliwi dla drużyny Czerwionki-Leszczyny. Trzymajcie mocno kciuki, każda pomoc się przyda, wszystkie ręce na pokład!

DSA Investment Polonia Wrocław – Prima Expert ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 3 – 3

Ochędzan Tymon – Skurniak Szymon 1-0
Bąchór Tomasz – Topoła Rafał 1/2
Nowak Filip – Maślanka Wojciech 1/2
Wierzbicki Dawid – Demski Michał 1/2
Jędrzejko Martyna – Furtak Joanna 1/2
Łaźniewska Zofia – Janikowska Wiktoria 1-0

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ