Jesteśmy za półmetkiem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Ekstraliga i I Liga! Jakie wyniki osiągnęły w 5. rundzie nasze drużyny?

Ekstraliga Juniorów

Niestety. Przegrywamy pierwszy raz (oby ostatni) w tegorocznych rozgrywkach. Dzisiaj musieliśmy uznać wyższość Stilonu Gorzów Wielkopolski, z którym przegraliśmy 2-4. Punkty dla Polonii w meczu zdobyli: Magdalena Harazińska (zwycięstwo), Jakub Luberański i Maciej Czopor (remis), przegrali Marek Madek, Błażej Grot, Wiktoria Śmietańska. Przebieg meczu miał nam opisać trener Oskar Wieczorek, ale… porażka naszego zespołu podziałała na naszego trenera jak czerwona płachta na byka i trener Oskar postanowił dzisiaj w całości poświęcić się na przygotowanie zespołu do powrotu na zwycięską ścieżkę. Ponieważ pisanie sprawozdań „trochę” czasu zajmuje, to rozumiemy i szanujemy decyzję Oskara 🙂

VOTUM SA Polonia Wrocław – KSz Stilon Gorzów Wielkopolski 2 – 4

Luberański Jakub – Dzida Kamil 1/2
Koziorowicz Michał – Czopor Maciej 1/2
Madej Marek – Klimkowski Jan 0-1
Róg Bartłomiej – Grot Błażej 1-0
Harazińska Magdalena – Siekańska Zuzanna 1-0
Siekańska Maria – Śmietańska Wiktoria 1-0

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

I Liga Juniorów

W piątej rundzie zmierzyliśmy się z Polonią Warszawa, którą pokonaliśmy 4,5-1,5. Przebieg meczu opisze nam Marcin Tazbir:

Derby Polonii

Jesteśmy za półmetkiem rozgrywek I ligi Juniorów, jak dotąd wygraliśmy dwa mecze, dwa przegraliśmy i zanotowaliśmy jeden remis. Dziś graliśmy z Polonią Warszawa. Mecz dość prestiżowy, o miano najlepszej Polonii w I lidze.
Wygraliśmy te „derby” bardzo przekonująco. „Pobudkę” zaliczył Tymon O, który na I szachownicy nie pozostawił żadnych złudzeń. Od samego początku postawił trudne warunki gry przeciwnikowi, który szamotał się niczym najznamienitszy norweski łosoś. Te sztuczki jednak na nic się zdały i pełny punkt został złowiony już po 30 posunięciach. Na drugiej szachownicy ciekawą opcję w Caro-Kannie wybrał Rafix i poprawiając swoje drugie oczy spokojnie punktował przeciwnika odnosząc kolejne zwycięstwo. Gorzej działo się na 3 desce, Fifi stanął lepiej po debiucie, jednak zlekceważył groźny szturm na swojego króla i popadł w spore tarapaty. Mimo, że wydawało się, że monarcha ma wystarczającą obronę to okazało się, że król – niczym w bajce J.Ch. Andersena – okazał się nagi! Na nic zdały się gusła i czary kapitana, tutaj przyszło nam przełknąć gorycz porażki. Uśmiech pojawił się jednak na jego licu gdy spojrzał na grę dotąd odpoczywającego Michała Demskiego. Michał od razu ruszył do gardła przeciwnikowi i to przyniosło szybką zdobycz materialną i potem wystarczyło już tylko dopłynąć do wyspy skarbów z pełnym punktem. Takoż się stało. Szybko na piątej desce wygrała Martyna, która zastawiła mimowolnie sidła na przeciwniczkę, przeciwniczka zamiast pogodzić się z gorszą pozycją oddała całą figurę na nieprzyjemnym związaniu. Ostatnie słowo należało do Wiktorii, która miała już komfort gry przy wyniku 4-1 i uznała, że nie musi kontynuować partii po propozycji remisu. Wynik 4,5-1,5 dla Polonii. Polonii Wrocław.

DSA Investment Polonia Wrocław – KS Polonia Warszawa 4,5 – 1,5

Ochędzan Tymon – Klim Filip 1-0
Bartodziej Bartosz – Topoła Rafał 0-1
Nowak Filip – Nawalaniec Adam 0-1
Kowalski Witold – Demski Michał 0-1
Jędrzejko Martyna – Kanduła Jaśmina 1-0
Dzierzgowska Jagoda – Janikowska Wiktoria 1/2

Serwis turniejowy ligi – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ