SEZON 2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski Sygnity Ekstraliga 2016
VOTUM SA Polonia Wrocław

I Zjazd – Gorzów Wlkp. 24-26.06.2016

II Zjazd – Wrocław 23-25.09.2016

III Zjazd – Katowice 7-9.10.2016

Tabela końcowa:
L.p.Nazwa drużyny12345678910PKTpkt.
1Wasko HETMAN Katowice3,03,54,04,04,05,05,55,03,517.037.5
2KSz STILON Gorzów Wlkp.3,03,03,53,54,05,54,04,55,016.036.0
3VOTUM SA POLONIA Wrocław2,53,03,53,54,05,03,53,53,014.031.5
4Akademia Szachowa Gliwice2,02,52,54,05,04,53,04,54,011.032.0
5Baszta MOS Żnin2,02,52,52,04,03,03,54,53,59.027.5
6K.Sz. MIEDŹ Legnica2,02,02,01,02,03,53,53,54,08.023.5
7SzSON “Zagłębie” Dąbrowa Górnicza1,00,51,01,53,02,54,03,54,57.021.5
8TS WISŁA Kraków0,52,02,53,02,52,52,03,54,05.022.5
9OKSiR BAUMATECH Wisznia Mała (↓)1,01,52,51,51,52,52,52,53,52.019.0
10LKS “Wrzos” Międzyborów (↓)2,51,03,02,02,52,01,52,02,51.019.0
Wyniki indywidualne polonistów:
NrTytułNazwisko ImięR. FIDEData ur.R 1R 2R 3R 4R 5R 6R 7R 8R 9
1*GMŚWIERCZ, Dariusz26451994½½1
2*GMBARTEL, Mateusz264019851½11½1½½1
3*IMSADZIKOWSKI, Daniel25481994½½1½10½½0
4*GMMASTROVASILIS, Dimitrios26061983½1½½01½0½
5*GMMORANDA, Wojciech25861988
6*WGMZAWADZKA, Jolanta244219870½1101½1½
7IMWIECZOREK, Oskar2432199411½½1½½½1
8IMDOBROWOLSKI, Piotr243319760½0
9IMSTACHOWIAK, Kamil241019860½½
10IMRAJLICH, Iweta23891981
11FMJASIK, Krzysztof23581982
12k+NOWAK, Kamil23131999

* – Skład podstawowy

Ekstraliga.I.Zjazd.-.0017

Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław podczas I zjazdu Ekstraligi, od lewej: Dima Mastrovasilis, Dariusz Świercz, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek, Jolanta Zawadzka, Mateusz Bartel (kapitan), zdjęcie: Dawid Czerwoński

polonia-team

Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław podczas II zjazdu Ekstraligi we Wrocławiu, od lewej: Dima Mastrovasilis, Jolanta Zawadzka, Piotr Dobrowolski, Mateusz Bartel, Oskar Wieczorek, Daniel Sadzikowski, zdjęcie: Tomasz Brusiło

30183215646_f00d277afd_k

Zespół VOTUM SA Polonia Wrocław podczas III zjazdu Ekstraligi w Katowicach, od lewej: wiceminister sportu Jan Widera, Mateusz Bartel, Oskar Wieczorek, Daniel Sadzikowski, Kamil Stachowiak, Jolanta Zawadzka, Dimidtrios Mastrovasilis, zdjęcie: Rafał Siwik

Pełne wyniki TUTAJ

Strona Ekstraligi TUTAJ

Więcej na temat Ekstraligi 2016 z naszej strony:

I Zjazd, Gorzów Wlkp. 24-26.06.2016

  • Materiał TV – zapowiedź I zjazdu – TUTAJ
  • Zapowiedź I zjazdu wraz z filmikiem zapowiadającym pierwszą rundę – TUTAJ
  • Podsumowanie 1 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 2 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 3 rundy – TUTAJ
  • Artykuł podsumowujący I zjazd na stronie wroclaw.pl – TUTAJ
  • Artykuł podsumowujący I zjazd na stronie sportowywroclaw.eu – TUTAJ
  • Materiał TV po I zjeździe – TUTAJ

II Zjazd, Wrocław 23-25.09.2016

  • Materiał TV – zapowiedź II zjazdu – TUTAJ
  • Zapowiedź II zjazdu – TUTAJ
  • Relacja z nagrodzenia srebrnych medalistek z Olimpiady w Baku, przed startem II zjazdu – TUTAJ
  • Podsumowanie 4 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 5 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 6 rundy – TUTAJ
  • Materiał TV – relacja z II zjazdu – TUTAJ
  • Artykuł podsumowujący II zjazd na stronie gazetawrocławska.pl – TUTAJ
  • Artykuł podsumowujący II zjazd na stronie wroclaw.pl – TUTAJ
  • Materiał TV – podsumowanie II zjazdu oraz zapowiedź III zjazdu – TUTAJ

III Zjazd, Katowice 7-9.10.2016

  • Wywiad z Mateuszem Bartlem przed III Zjazdem – TUTAJ
  • Zapowiedź III Zjazdu – TUTAJ
  • “Okiem arcymistrzyni” – zapowiedź III Zjazdu – TUTAJ
  • Podsumowanie 7 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 8 rundy – TUTAJ
  • Podsumowanie 9 rundy – TUTAJ
  • “Okiem arcymistrzyni” – podsumowanie III Zjazdu – TUTAJ
  • Wywiad z Mateuszem Bartlem, podsumowanie III Zjazdu – TUTAJ
  • Materiał TV – podsumowanie występu naszej drużyny – TUTAJ
  • Artykuł podsumowujący III zjazd na stronie wroclaw.pl – TUTAJ
  • Wywiad z Oskarem Wieczorkiem – TUTAJ
  • Podsumowanie indywidualne zawodników VOTUM SA Polonia Wrocław – TUTAJ