W sobotę (1.08.2020) rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Ekstraliga i I Liga!

W Ustroniu, w pierwszy dzień sierpnia 2020 roku o godzinie 10:00 rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Ekstraliga i I Liga! Będzie to dla naszego klubu szczególny moment ponieważ mam drużynę zarówno w Ekstralidze jak i I Lidze Juniorów 🙂 – w historii naszego klubu taka sytuacja zdarzy się po raz piąty (poprzednio w 2010, 2011, 2012, 2016).

 • W rozgrywkach Ekstraligi Juniorów oraz I Ligi Juniorów zagra po 10 zespołów, które rozegrają turniej kołowy (każdy z każdym). Mecze rozgrywane są na 6 szachownicach (szachownice 1-2 – juniorzy do lat 18; szachownice 2-4 – juniorzy do lat 14; szachownica 5 – juniorka do lat 18; szachownica 6 – juniorka do lat 14). Zwycięzców poznamy w przyszłą niedzielę (9.08.2020).

EKSTRALIGA

W Ekstralidze w Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów powalczy nasza ekipa – VOTUM SA Polonia Wrocław, dla której będzie to 13. sezon (szczęśliwy) z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory poloniści zdobyli 10 medali (3x złoto, 4x srebro, 3x brąz). Mistrzostwa Polski wywalczonego w ubiegłym roku broni drużna z Czarnej, a my liczymy, że uda się poprawić wynik z zeszłego roku i awansować o stopień wyżej na podium, co wiązałoby się ze zdobyciem złota:) Naszymi trenerami będą doświadczony w bojach drużynowych Mirosław Perdek oraz Arcymistrz Marcin Tazbir. Skład w jakim wystąpimy na lidze poniżej:

 1. Fiedorek Michał
 2. Czopor Maciej
 3. Ochędzan Tymon
 4. Starościak Szymon
 5. Madej Marek
 6. Madajczak Piotr
 7. Harazińska Magdalena
 8. Śmietańska Wiktoria

Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie UKS Czternastka Warszawa

Serwis mistrzostw – TUTAJ

Jak nasze szanse w Ekstralidze widzi trener Mirosław Perdek?

Cel mamy niezmienny od czasu powrotu w 2008 roku do Ekstraligi Juniorów, czyli w każdym sezonie walczymy o strefę medalową. Oczywiście, celem maksimum jaki przed sobą stawiamy to złoty medal, a minimum to przynajmniej brąz. Cel ambitny, ale tylko takie założenia możemy przed sobą stawiać, jeżeli chcemy coś osiągnąć w sporcie. Tradycyjnie nikt medalu nie da nam za darmo, dlatego przygotowujemy się na ciężką i długą walkę. W porównaniu do poprzedniego roku w naszym składzie zaszły dwie zmiany. Nie będzie z nami już naszego lidera z ubiegłych sezonów Szymona Gumularz, który już nie jest juniorem (ehh szybko ten czas leci) oraz na 6. szachownicy nie zagra u nas Magdalena Pawicka, której rodzice zdecydowali o kontynuowaniu kariery w innym klubie, ale taka już kolej rzeczy i jesteśmy optymistycznie nastawieni do gry Michała, Maćka i Tymona na starszej szachownicy oraz Wiktorii na desce młodszej juniorki.

I Liga

Na zapleczu Ekstraligi zagra nasza druga drużyna – DSA Investment Polonia Wrocław, która miejsce w I Lidze zawdzięcza zwycięstwu w II Lidze Juniorów w 2019 roku. Jakie cele ma nasza drużyna? O tym poniżej w wypowiedzi trenera. Trenerami drugiej drużyny będą Krzysztof Kolasiński oraz Arcymistrz Oskar Wieczorek. Poniżej skład naszej drużyny:

 1. Luberański Jakub
 2. Grot Błażej
 3. Raczek Krzysztof
 4. Jaworski Tymon
 5. Karp Kacper
 6. Demski Michał
 7. Krzyżosiak Marta
 8. Janikowska Wiktoria

Pierwszym przeciwnikiem naszej ekipy będzie UKS Ognisko Rydułtowy

Serwis I Ligi Juniorów – TUTAJ

Jakie cele, plany na grę w I Lidze stawia przed naszą drużyną trener Krzysztof Kolasiński:

Na tegoroczną ligę „w czasach zarazy” wybraliśmy się nie turystycznie, a typowo sportowo. Regulamin nie pozwala na posiadanie dwóch drużyn ekstraligowych, tym niemniej warto się pokusić o to, aby brak naszego uczestnictwa w przyszłym roku tłumaczyć właśnie owym paragrafem. Zdaniem naszym (trenerów) gra w dowolnym turnieju powinna odbywać się pod auspicjami walki o zwycięstwo. Stawka jest wyrównana i z pewnością będzie to ciężki turniej, jednak – zdaje się – o to właśnie chodzi. Kluczowym celem jest nabranie doświadczenia przez naszych zawodników, rozegranie pewnej ilości ważnych szkoleniowo (i sportowo!) partii. Dla części będzie to nagroda za ciężka pracę, jaka wykonali, aby dobrnąć do obecnego poziomu, a dla wszystkich element mobilizacji co do dalszego rozwijania kariery. Z nieśmiałym nietaktem postaramy się zastukać do drzwi drużyny ekstraligowej. Cele minimalne pozostawiamy w domu, tutaj będziemy walczyć o czubek tabeli. Kluczowe, aby każdy z zawodników wyniósł z tej imprezy jak najwięcej, żeby mieć w przyszłości z tego korzyści. Z naszej, trenerskiej strony, będziemy działać tak, aby to naszym juniorom umożliwić.