Zakończył się bardzo wymagający turniej szachowy Grenke Chess Open w Niemczech, gdzie startował Daniel Sadzikowski. W tych niezwykle silnie obsadzonych zawodach nasz zawodnik w 9 rundach wywalczył 6,5 pkt. i zajął 48. miejsce. Warto dodać, że Daniel nie przegrał żadnej partii!

Stawka zawodników była bardzo silna i wyrównana. Najlepiej świadczy o tym fakt, że Daniel stracił tylko 1 punkt do zwycięzcy turnieju – Niemca Matthiasa Bluebauma (7,5 pkt.), a w klasyfikacji końcowej obu zawodników różniło aż 47 pozycji. Daniel uzyskał taki sam wynik punktowy, jak trener reprezentacji Polski Bartosz Soćko. Warto dodatkowo odnotować, że nasz zawodnik ani razu nie dał się pokonać rywalom – w 9 rundach zaliczył 4 zwycięstwa i 5