Już tylko trzy rundy dzielą nas od zakończenia Indywidualnych Mistrzostw Europy. W stolicy Armenii świetnie spisuje się Radek Wojtaszek, który obecnie zajmuje wysokie 4 miejsce. Ale coraz bliżej turniejowe czołówki jest reprezentant Polonii Wrocław Darek Świercz!

W ósmej rundzie Radek Wojtaszek zremisował z Czechem Viktorem Laznicką i z 6 punktami na koncie zajmuje wysokie 4. miejsce. Ale zawodników, którzy dotychczas zdobyli 6 oczek, jest w sumie aż 13. Samotnym liderem klasyfikacji generalnej jest Rosjanin Alexander Motylev, który w 8 rundach zgromadził aż 7 punktów! W 9. rundzie rosyjski szachista zmierzy się z broniącym tytułu Ukraińcem Alexandrem Moiseenką. Z kolei Wojtaszek zagra z wiceliderem Evgenijem Najerem.

Jeśli chodzi o reprezentantów Polonii Wrocław, to Darek Świercz po wygranej z Norwegiem Kjetilem A. Lie ma już na koncie 5,5 pkt. i jest coraz bliżej turniejowe czołówki! Mateusz Bartel po remisie z Cristianem-Vladem Jianu ma obecnie 5 pkt.

Pozostali Polacy – Jak Krzysztof Duda i Bartosz Soćko zdobyli dotychczas po 4,5 pkt.

Do końca zawodów zostały trzy rundy. Nowego mistrza Europy poznamy w najbliższy piątek.