Już tylko trzy rundy dzielą nas od zakończenia Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach, które rozgrywane są w Mińsku. Jak radzą sobie zawodnicy Polonii Wrocław?

Za nami osiem rund i wciąż najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Polonii jest Dimitrios Mastrovasilis. Grek zdobył dotychczas 5,5 pkt., ale po środowej porażce z bardzo silnym arcymistrzem Baadurem Jobavą (rank. 2713) spadł na 34. miejsce w klasyfikacji. Po 5 punktów mają na koncie Daniel Sadzikowski i Dariusz Świercz, którzy w 9 rundzie zagrają… przeciwko sobie! Straty z początku turnieju odrabia Mateusz Bartel, który wygrał trzy ostatnie partie z rzędu i ma już 4,5 pkt. Jeśli chodzi o nasze panie, to Anna Kantane zdobyła dotychczas 3,5 pkt., a Jolanta Zawadzka 3 pkt.