W Mińsku dobiegły końca Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Jak spisali się zawodnicy Polonii Wrocław, których w stolicy Białorusi zagrało aż sześcioro?

Złoty medal wywalczył Rosjanin Maxim Matlakov, srebro przypadło Gruzinowi Baadurovi Jobavie, a brąz zdobył kolejny reprezentant Rosji Vladimir Fedoseev – wszyscy zdobyli po 8,5 pkt. Najlepiej z Polaków spisał się Jan Krzysztof Duda (8 pkt.), który zajął wysokie 7. miejsce. Jeśli chodzi o reprezentantów Polonii Wrocław, to w ostatniej rundzie mieliśmy derby – Darek Świercz zmierzył się z Dimitriosem Mastrovasilisem. Górą był Grek, który ostatecznie wywalczył 7,5 pkt. i był najlepszym spośród sześciorga Polonistów. Dodajmy, że Dima zyskał aż 22 punkty do rankingu FIDE, w przeciwieństwie do Darka, który stracił tych punktów 10. Także 6,5 pkt. turniejowych – podobnie jak Świercz – zdobył Mateusz Bartel, ale dla niego nie był to dobry turniej, szczególnie w pierwszej części, gdy przegrywał ze słabszymi zawodnikami i stracił na rankingu aż 22 punkty. 6 oczek wywalczył Daniel Sadzikowski i on z pewnością wraca z Mińska bardzo zadowolony, bo wypełnił trzecią normę na upragniony tytuł arcymistrzowski! Jeśli chodzi o nasze panie, to Jola Zawadzka zdobyła 5 pkt., a Ania Kantane 4,5 pkt.

Dla Joli Zawadzkiej i Mateusza Bartla start w Mińsku był przetarciem przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata, które od będą się w dniach 17-26 czerwca w rosyjskim Chanty-Mansyjsku.