Radosław Wojtaszek, który w minionym sezonie reprezentował Polonię Wrocław w rozgrywkach Drużynowej Ekstraligi, znakomicie spisuje się w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w ormiańskim Erywaniu. Po siedmiu rundach najlepszy z polskich szachistów zajmuje drugą pozycję!

Wojtaszek w siedmiu rundach zgromadził 5,5 pkt., co daje mu znakomite drugie miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Prowadzi Rosjanin Alexander Motylev, który zdobył 6 pkt. W ósmej rundzie Wojtaszek zmierzy się z Czechem Viktorem Laznicką (także 5,5 pkt.).

Dobrze spisują się także pozostali Polacy. Zawodnicy Polonii Wrocław: Mateusz Bartel i Dariusz Świercz zdobyli po 4,5 pkt., podobnie jak młody Jan Krzysztof Duda. Natomiast Bartosz Soćko zgromadził dotychczas 4 pkt.

Mistrzostwa w Erywaniu zakończą się 15 marca. Szachiści rywalizują nie tylko o medale. 23 najlepszych zawodników wywalczy przepustkę do Pucharu Świata.

Zapraszamy do śledzenia wyników naszych zawodników na STRONIE ZAWODÓW.