W niedzielę w Zgierzu rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Dla Polonii Wrocław srebrne medale zdobyli Mateusz Bartel i Jolanta Zawadzka. Gratulujemy!

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Kacper Piorun (8,5 pkt.), a drugie miejsce zajął Mateusz Bartel z Polonii Wrocław (8 pkt.). Brąz wywalczył były zawodnik Polonii Wojciech Moranda (obecnie Wieża Pęgów), który zdobył 7,5 pkt. Z kolei w klasyfikacji kobiet drugie srebro dla Polonii zdobyła Jolanta Zawadzka (6,5 pkt.). Wygrała Monika Soćko (7 pkt.), a brąz zdobyła Joanna Majdan (6 pkt.). Przypomnijmy, że dzień wcześniej Mateusz i Jola (w składzie jeszcze z Oskarem Wieczorkiem i Dimitriosem Mastrovasilisem) zdobyli także srebro w zawodach drużynowych.