Niestety, na 3. rundzie Mistrzostw Świata Kobiet swój udział zakończyła zawodniczka Polonii Wrocław Jolanta Zawadzka.

W III rundzie (1/8 finału) Mistrzostw Świata Kobiet odpadła zawodniczka naszego klubu Jolanta Zawadzka 🙁 Polonistka za przeciwniczkę miała 18-letnią zawodniczkę z Kazachstanu Zhansaye Abdumalik, która w 2016 roku wygrała rozgrywany we Wrocławiu Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej. Mecz dla Joli rozpoczął się rewelacyjnie, ponieważ grając biały kolorem w pierwszej partii, udało się naszej zawodniczce wygrać 🙂 Niestety, w drugiej partii meczu polonistka musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Przy wyniku 1-1 rywalki rozegrały dogrywkę – graną tempem 25 minut + 10 sekund na posunięcie, w której to Jola przegrała 0,5-1,5 i odpadła z tegorocznego cyklu Mistrzostw Świata Kobiet rozgrywanego w Chanty-Mansyjsku (Rosja).

Przypomnijmy, druga ze startujących Polek w mistrzostwach Monika Soćko, odpadła w II rundzie.