Kilka dni temu zakończyły się Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywane w Turcji. Na zawodach grała polonistka Jolanta Zawadzka oraz najlepsza Polka GM Monika Soćko i WGM Joanna Majdan.

Jola Zawadzka z awansem do Pucharu Świata

Po długich 11 rundach polonistka wywalczyła 11. miejsce i tym samym awans do Pucharu Świata. Jola pokonała takie zawodniczki jak Goriachkina oraz Khotenashvili, obydwie od wielu lat należące do ścisłej czołówki światowej. Co więcej, gdyby wygrała ostatnią rundę, podzieliłaby nawet miejsce medalowe. Podzielone miejsca 6.- 14. oraz zdobyte 9 punktów rankingowych to wciąż naprawdę wspaniały wynik Joli!

Jolanta Zawadzka/Zdjęcie:M.Walusza

Monika Soćko również z awansem

Czołowa Polska zawodniczka, Monika Soćko, również wywalczyła awans do Pucharu Świata, zajmując ostatnie promowane, 14. miejsce. W ostatniej rundzie Monika zremisowała z byłą Mistrzynią Świata Anną Usheniną.

Alina Kashlinskaya Mistrzynią!!

Mistrzynią Europy po wspaniałym występie została Alina Kashlinskaya, która prowadziła przez większość turnieju. Mimo potknięcia w 9. rundzie z Inną Gaponenko szczęście na szczęście ( 😉 ) wróciło do Aliny w ostatniej rundzie, kiedy to Gaponenko przegrała swoją partię. Dzięki temu Alina wygrała Mistrzostwa, ponieważ mimo że pięć zawodniczek podzieliło miejsca medalowe, to właśnie ona miała najwyższy ranking uzyskany. Ogromne gratulacje dla Aliny 😉

Już niedługo MPK

Wynik Joli to świetny prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Kobiet, które rozegrane zostaną w maju w Warszawie. Polonistka będzie broniła tytułu Mistrzyni Polski, który wywalczyła rok temu wygrywając w emocjonującej dogrywce z Anną Warakomską.