W Erywaniu dobiegły końca Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Złoty medal wywalczył Rosjanin Alexander Motylev, który w 11 rundach wywalczył aż 9 punktów. Najlepiej z Polaków spisał się Radosław Wojtaszek (7,5 pkt.), który zakończył zmagania na 11. miejscu i wywalczył awans do Pucharu Świata.

Oprócz złotego medalisty Motyleva na podium stanęli Hiszpan David Anton Guijarro (8 pkt.) i Rosjanin Vladimir Fedoseev (8 pkt.). Najlepszych 23 zawodników wywalczyło awans do Pucharu Świata, a w tym gronie z Polaków znalazł się jedynie Wojtaszek. Darek Świercz z Polonii oraz Jan Krzysztof Duda wywalczyli po 7 punktów, co dało im miejsca w czwartej dziesiątce. Z kolei kapitan Polonii Mateusz Bartel oraz Bartosz Soćko zdobyli po 6,5 pkt., co przełożyło się na miejsca odpowiednio w siódmej i ósmej dziesiątce.

Warto zauważyć niewielkie różnice punktowe między polskimi zawodnikami, co wróży ogromne emocje w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które pod koniec marca rozpoczną się w Warszawie!