Zakończyły się, trwające od czwartku, rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Włoch, w których drugie miejsce zdobyła drużyna Chieti, w której na pierwszej szachownicy wystąpił Daniel Sadzikowski.

Rozgrywki ligowe we Włoszech zostały rozegrane w dniach 27.04-1.05.2017. W zawodach startowało 18 zespołów, które rozegrały 7 rund systemem szwajcarskim. Zespół Daniela Sadzikowskiego (rozstawiony z numerem 2) zajął ostatecznie II miejsce. Razem z Danielem w zespole grała Monika Soćko, która jednak zagrała tylko jedną partię. Drużynowym Mistrzem Włoch została drużyna Obiettivo Risarcimento Padova, na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Montebelluna Pro. Komentarz do partii na żywo (po angielsku) prowadził Oskar Wieczorek!

Daniel na pierwszej szachownicy zdobył 4 pkt z 7 (zwycięstwo, 6 remisów) i zyskał na rankingu 6,7 pkt ELO. Poniżej wynik indywidualny polonisty:

Pełne wyniki Ligi Włoskiej – TUTAJ

Oskar Wieczorek, Francisco Vallejo Pons (2710 ELO) i Daniel Sadzikowski podczas analizy partii pomiędzy Danielem, a Vallejo Ponsem! fot. chess24.com

Strona Drużynowych Mistrzostw Włoch – TUTAJ
Transmisja partii – TUTAJ

fot: Valeria Ferrara i Matteo Zoldan