Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8, które były rozgrywane w Szczyrku! Po raz drugi z rzędu Wiktoria Śmietańska wywalczyła złoty medal! Wysokie 5. miejsce zajął Mikołaj Gorbelny.

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8, rozgrywane były w dniach 29.04-3.05.2017 w Szczyrku. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy (chłopcy, dziewczynki) i rozegrali 9 rund, granych tempem 60 minut + 30 sekund na posunięcie na zawodnika. W gronie, prawie 170 zawodników, znalazło się siedmioro młodych polonistów. W grupie dziewczynek swój już drugi tytuł, w kategorii dziewczynek do lat 8, wywalczyła 7-letnia Wiktoria Śmietańska! W grupie chłopców na 5. miejscu mistrzostwa ukończył 7-letni Mikołaj Grobelny!