Zakończyły się Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6, 7, 8, które w tym roku zostały rozegrane w Darłówku w dniach 9-18.05.2024. Nasz klub reprezentowało łącznie 20 młodych zawodniczek i zawodników 🙂 Wyniki poniżej!

MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI DO LAT 6 i 7

Klub Szachowy Polonia Wrocław był reprezentowany przez 13 dzieci podczas MISTRZOSTW POLSKI DZIECI DO LAT 7 i 8 (Darłówko, 9-13.05.2024). Na zawody przyjechaliśmy w czwartek wieczorem, a razem z rodzicami było nas przeszło 40 osób! Byliśmy najliczniejszą grupą na zawodach!

Mistrzostwa te były idealną okazją, by nasze najmłodsze dzieci, które w większości stawiają pierwsze kroki w tak ważnych zawodach, złapały bakcyla szachowego. Zawody to też doskonała okazja do analizy partii wraz z trenerami, którzy przez cały czas wspierali naszych najmłodszych zawodników. Dzieci miały niepowtarzalną szansę, aby poprawić swoje umiejętności szachowe, nauczyć się nowych rzeczy oraz rozwijać swoje zdolności analityczne. Oprócz szachów, bardzo ważnym elementem tych zawodów była integracja i zabawa. Udało się nam nawet popłynąć w rejs statkiem Król Eryk! Atmosfera była niesamowita, pełna pozytywnej energii i wspólnego kibicowania.

W zawodach uczestniczyli:

Dziewczęta do lat 6:

6. PALUCH Nela – Nela zdobyła IV kategorię!
11. KWAPISIEWICZ Amelia

Chłopcy do lat 6:

10. CZYSZCZOŃ Wiktor – Wiktor zdobył IV kategorię!
15. RAGAN Miłosz – Miłosz zdobył V kategorię!
19. BRUCHAL Mateusz
29. SALTARSKI Adrian

Dziewczęta do lat 7:

12. ORŁOWSKA Izabela

Chłopcy do lat 7:

9. GATNER Leon
14. OLSZAŃSKI Bartosz
18. MIKA Wiktor
24. MICHALSKI Igor
37. LESZCZYŃSKI Bartłomiej – Bartłomiej zdobył IV kategorię!
44. PUŁKA Aleksander – Aleksander zdobył V kategorię!

Wielkie podziękowania dla rodziców i trenerów za wspaniały wyjazd, miłą atmosferę oraz wsparcie. Dzieci wróciły pełne nowych doświadczeń i wiedzy, gotowe na kolejne szachowe wyzwania. Do zobaczenia za rok!

Wyniki grupy dziewcząt do lat 6 – TUTAJ
Wyniki grupy chłopców do lat 6 – TUTAJ
Wyniki grupy dziewcząt do lat 7 – TUTAJ
Wyniki grupy chłopców do lat 7 – TUTAJ

MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI DO LAT 8

Zakończył się bój w Mistrzostwach Polski Dzieci do lat 8 🙂 W Darłówku (13-18.05.2024) nasz klub reprezentowało siedmioro bardzo młodych zawodników Polonii Wrocław. Wyniki były różne, ale mamy nadzieję, że czas spędzony przy szachach był dla dzieci udany i gra sprawiła młodym polonistom sporo frajdy 🙂

Dziewczęta

14. PIENIO Milena
20. LESIAK Małgorzata
21. KONARZYŃSKA Emilia – Emilia zdobyła IV kategorię
24. KWAPISIEWICZ Emilia

Chłopcy

18. GATNER Leon
45. MIKOŁAJCZAK Filip
57. FLICIŃSKI Aleksander

Dziękujemy naszym dzieciakom za grę. Rodzicom za pomoc. Obecnym na miejscu trenerom: Lidia Zdziarska-Zaręba, Karol Kwapisiewicz, Mateusz Dubiński, za pomoc naszym zawodnikom w zrozumieniu niuansów szachowych.

Wyniki grupy dziewcząt do lat 8 – TUTAJ
Wyniki grupy chłopców do lat 8 – TUTAJ