W dniach 1-3.06.2018 w Lublinie odbył się mecz reprezentacji juniorów Polski i Ukrainy! Powołanie do reprezentacji na mecz z naszymi wschodnimi sąsiadami dostał zawodnik Polonii Wrocław – Maciej Czopor!

W reprezentacji naszego kraju na mecz z młodymi zawodnikami z Ukrainy, zostali powołany tylko Mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych (10-18 lat)! Mecz został rozegrany na 10. szachownicach systemem mecz i rewanż, granych tempem 90 minut na 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii oraz 30 sekund na posunięcie od początku partii. Niestety, nasza reprezentacja przegrała spotkanie 🙁 Pierwszą rundę przegraliśmy 3-7, by w rewanżu wygrać 5,5-4,5. W ostatecznym rozrachunku przegraliśmy mecz 8,5-11,5. W składzie kadry narodowej – jako Mistrz Polski do lat 14, znalazł się Maciej Czopor (2198 ELO)! Polonista w swoim „mini meczu” zwyciężył 1,5-0,5! Za przeciwnika polonista miał Andriya Pryduna (2194 ELO).

Był to już drugi mecz międzypaństwowy naszych juniorów. W poprzednim meczu z Węgrami zagrali Magdalena Pawicka oraz Maciej Czopor. Wyniki można znaleźć – TUTAJ

Dodatkowo, pomiędzy wszystkimi uczestnikami meczu (wraz z miejscowymi zawodnikami) zostały rozegrane dwa turnieje. W pierwszym turnieju – (granym tempem 3’+2″) zwyciężył Jakub Kosakowski (Mistrz Polski do lat 16). Drugi turniej – grany tempem 10’+5″ padł łupem Bartosza Fiszera (Mistrz Polski do lat 12).