W miniony weekend w czeskiej miejscowości Chrudim rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Czech Juniorów w Szachach Szybkich do lat 15, w których wystąpiła drużyna MDK Fabryczna Polonia Wrocław!

Drużynowe Mistrzostwa Czech Juniorów w Szachach Szybkich zostały rozegrane w Chrudimi w dniach 2-3.06.2018. W turnieju OPEN mogły wystąpić drużyny złożone z 6 zawodników: 4 chłopców (ur. 2003 i młodszych), dziewczynka (ur. 2003 i młodsza) oraz chłopiec lub dziewczynka (ur. 2006 i młodsi). Zawody, były rozgrywane na dystansie 9 rund, granych tempem 25 minut + 10 sekund na posunięcie. W Mistrzostwach wystąpiło 70 drużyn, w tym MDK Fabryczna Polonia Wrocław w składzie: Michał Fiedorek, Ilya Nikonenko, Magdalena Pawicka, Michał Demski, Błażej Grot, Tymon Jaworski. Nasza młoda drużyna była rozstawiona z 15 numerem startowym i po 9 rundach wywalczyła 18 pkt (6 zwycięstw, 3 porażki), co wystarczyło na zajęcie 6. miejsca! Opiekę trenerską na zawodach sprawowali Zbigniew Niemiec oraz Jerzy Łaszkiewicz.

Relacja z turnieju napisana przez Zbigniewa Niemca – TUTAJ

Wyniki indywidualne naszych zawodników (po kliknięciu na zawodnika, pojawią się wyniki indywidualne):

  1. Fiedorek Michał – 7 pkt z 9 rund
  2. Nikonenko Ilya – 4,5 pkt
  3. Pawicka Magdalena – 4,5 pkt
  4. Demski Michał – 7,5 pkt
  5. Grot Błażej – 5,5 pkt
  6. Jaworski Tymon – 6,5 pkt

Dokładne wyniki – TUTAJ

Turniejem towarzyszącym Drużynowym Mistrzostwom Czech Juniorów w Szachach Szybkich do lat 15, były zawody drużynowe złożone z dwóch graczy urodzonych w 2009 roku lub młodszych. W tej grupie mieliśmy dwa zespoły MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Pierwsza ekipa złożona była z Filipa Pawickiego oraz Krystiana Piechockiego. Natomiast w drugim naszym zespole grali: Bartosz Duczmal oraz Marcin Osiński! Tempo gry było podobne jak w grupie OPEN, tylko liczebność składów była ograniczona do dwóch zawodników. Filip i Krystian z 9 rund zgromadzili, jako zespół, 11 pkt (liczyła się suma punktów dwóch zawodników z drużyny – tzw. małe punkty), co przy 14. numerze startowym (na 54 zespoły), dało naszej młodzieży  12. miejsce! Bartosz i Marcin zdobyli 7,5 pkt i wywalczyli 40. miejsce (przy 39. numerze startowym).

Wyniki indywidualne naszych zawodników (po kliknięciu na zawodnika, pojawią się wyniki indywidualne):

Drużyna „A”

  1. Pawicki Filip – 4 pkt z 9 rund,
  2. Piechocki Krystian – 7 pkt.

Drużyna „B”

  1. Duczmal Bartosz – 3 pkt
  2. Osiński Marcin – 4,5 pkt

Dokładne wyniki – TUTAJ

Galeria zdjęć (powiększenie zdjęcia po kliknięciu na zdjęcie), fot. Piotr Fiedorek, Andrzej Piechocki, Zbigniew Niemiec i M.Filipova

fot. sachypravonin.rajce.idnes.cz