W piątek 29 lipca rozpoczęła się Olimpiada Szachowa. Najważniejszy drużynowy turniej szachowy na Świecie. Polski Związek Szachowy na olimpiadę do Indii wysłał reprezentację mężczyzn i kobiet. Nas szczególnie interesuje ta pierwsza, gdyż jednym z zawodników jest kapitan naszej ekstraligowej drużyny Votum SA Polonia Wrocław arcymistrz Mateusz Bartel. Mateusz w zastępstwie Bartosza Soćko pełni rolę kapitana reprezentacji Polski!! Polskę reprezentować będą jeszcze: Jan Krzysztof Duda, Radosław Wojtaszek, Kacper Piorun i Wojciech Moranda.

Drużyna kobiet zagra składzie Alina Kashlinskaya, Monika Soćko, Maria Malicka, Oliwia Kiołbasa, Michalina Rudzińska. Wielką nieobecną na Olimpiadzie Szachowej w zespole kobiet po kontrowersyjnej decyzji trenera kadry jest Jolanta Zawadzka.

Ciekawostką jest fakt, iż na Olimpiadzie w tym roku nie zobaczymy dwóch najsilniejszych szachowych reprezentacji czyli Rosji i Chin.

Warto wspomnieć, że na Olimpiadzie gra także dwóch innych zawodników naszego klubu. Lider naszego ekstraligowego zespołu Harikrishna Pentala gra na pierwszej szachownicy w zespole Indii. Nasza druga „deska” Nils Grandelius gra na pierwszej szachownicy w Szwecji. Dima Mastrovasilis będzie numerem 1. reprezentacji Grecji. Także trener naszego klubu Aleksander Sulypa pojechał jako trener reprezentacji narodowej Ukrainy!

Zachęcamy wszystkich do oglądania transmisji z pojedynków na kanale Polskiego Związku Szachowego. Codziennie od godziny 11.30.

Oficjalna strona olimpiady

zdjęcie pochodzi z profilu FB PZSzach.