Za nami już 8 rund z 11 w Mistrzostwach Europy Kobiet. Po wtorkowej przerwie od szachów, w środę Polki w czterech partiach wywalczyły 2,5 pkt. Trzy nasze zawodniczki wciąż walczą o miejsce w najlepszej czternastce, które gwarantuje awans do Pucharu Świata.

W 8 rundzie Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław pokonała Włoszkę Elenę Sedinę. Jola ma na koncie 5 pkt. i zajmuje 24. miejsce. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Karina Szczepkowska-Horowska (21. miejsce). Najlepsza z Polek Monika Soćko zgromadziła dotychczas 5,5 pkt. i zajmuje 13. miejsce. Na trzy rundy przed końcem zawodów te trzy reprezentantki Polski mają spore szanse na znalezienie się w najlepszej czternastce turnieju, co daje bezpośredni awans do Pucharu Świata. Szans na to nie ma młoda Oliwia Kiołbasa, który dotychczas wywalczyła 3,5 pkt. i zajmuje 63. miejsce. Ale też jej przed wyjazdem do Gruzji przyświecały inne cele – przede wszystkim zdobycie doświadczenia i ogrania w tak silnym turnieju.

Klasyfikacja ME Kobiet po 8 rundach – TUTAJ.