W rumuńskiej Mamai dobiegły końca szachowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Spośród sześciorga zawodników Polonii Wrocław najlepiej spisała się Kasia Dwileicz, która zdobyła srebrny medal w kategorii dziewcząt do lat 18! Gratulujemy!

Katarzyna Dwilewicz, Fot. Tomasz Warakomski

Kasia w całym turnieju nie doznała porażki – zaliczyła cztery wygrane i pięć remisów, co dało jej ostatecznie 6,5 pkt. i srebrny medal! Nasza zawodniczka sprawiła tym samym ogromną sensację (była rozstawiona z 27 numerem)! Na dodatek w ostatniej rundzie, która decydowała o podziale medali, Kasia pokonała turniejową „jedynkę” – Martę Garcię Martin. Hiszpanka ostatecznie zdobyła brązowy medal, a po złoto sięgnęła Ormianka Sona Asatryan (7 pkt.). Dodajmy, że spośród dziewięciu rywalek Kasi aż osiem było silniejszym rankingowo, co w konsekwencji przełożyło się na „kosmiczny” przyrost punktów rankingowych naszej zawodniczki. Kasia po tym turnieju zyska na rankingu prawie 200 punktów!

Wszyscy pozostali nasi reprezentanci zanotowali straty rankingowe, choć Magda Pawicka wśród dziewcząt do lat 10 do końca walczyła o medal – zabrakło zaledwie 0,5 pkt. i skończyło się 6. miejscem. Zdecydowała jedna jedyna porażka, której Magda doznała w 8. rundzie z Rosjanką Alexandrą Shvedovą. Nieźle spisała się również Wiktoria Śmietańska, która w klasyfikacji dziewcząt do lat 8 zajęła 10. miejsce.