W Wysokich Tatrach na Słowacji dobiegły końca Mistrzostw Europy Kobiet w Szachach. Polki nie zdobyły żadnego z medali, ale wywalczyły dwie kwalifikacje do Pucharu Świata.

Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Rosjanka Valentina Gunina (9 pkt.), srebro zdobyła Gruzinka Nana Dzagnidze (8 pkt.), a brąz Ukrainka Anna Ushenina (8 pkt.). Najwyżej sklasyfikowane reprezentantki Polski to Klaudia Kulon, która zdobyła 8 pkt. i zajęła wysokie 7. miejsce oraz Karina Szczepkowska, która z 7,5 pkt. była 13 – obie wywalczyły awans do Pucharu Świata Kobiet – gratulujemy! Zawodniczki Polonii Wrocław zajęły odległe miejsca. Jolanta Zawadzka (6 pkt.) była 59., Anna Kantane (5,5 pkt.) była 77., a Katarzyna Dwilewicz (4 pkt.) była 122. Ale Kasia jako jedyna zanotowała przyrost punktów rankingowych i to bardzo duży, bo jej ranking zwiększy się o ponad 40 „oczek”. Wszystko dlatego, że nasza młoda szachistka punkty zdobywała w starciach ze znacznie silniejszymi rankingowo rywalkami.