Zakończyły się rozgrywane w Rydze Mistrzostwa Europy Kobiet w których startowały dwie zawodniczki naszego klubu. Jaki rezultat osiągnęły Jolanta Zawadzka oraz Anna Kantane?

Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywane w stolicy Łotwy odbywały się od 11 kwietnia do 22 kwietnia 2017. Na starcie zawodów stanęło 144 zawodniczek, które  na dystansie 11 rund walczyły o medale, a także awans do Mistrzostw Świata Kobiet, który uzyskiwało 14 najlepszych zawodniczek mistrzostw. Z Polskiej reprezentacji na zawodach, wysokie 6. miejsce z 7,5 pkt zajęła Monika Soćko, która tym samym awansowała do Mistrzostw Świata! Na 24 pozycji turniej ukończyła Karina Szczepkowska (7 pkt), Jolanta Zawadzka z 6 pkt zajęła 50 miejsce, Anna Kantane (6 pkt) 56 miejsce, Katarzyna Toma (6 pkt), 59 miejsce, Anna Warakomska (5 pkt) 88 miejsce. Warto wspomnieć, że awans na Mistrzostwa Świata Kobiet ma także Jolanta Zawadzka, który Jola wywalczyła na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy.